CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KUMLUCALI  ÇİFTÇİLERLE FİNİKELİ AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KUMLUCALI ÇİFTÇİLERLE FİNİKELİ AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KUMLUCALI ÇİFTÇİLERLE FİNİKELİ AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİCHP Genel Başkanı Kemal K..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KUMLUCALI ÇİFTÇİLERLE FİNİKELİ AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’nın Kumluca ilçesinde önceki hafta şiddetli yağış, fırtına ve hortumdan zarar gören Mavikent Mahallesi’ndeki seralarda incelemelerde bulundu, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Çiftçilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, sorunun çözümü, mağduriyetlerin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Daha sonra Finike ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, hortumdan evleri zarar gören aileleri ziyaret etti. Evinin camlarının kırılması sonucu yaralanan Şükrü Özer’e geçmiş olun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, Turunçova bölgesinde de incelemelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan afetin büyük olduğunu, hem çiftçileri dinlediğini hem de evi tahrip olanlarla görüştüğünü belirtti.

Hasarın boyutunun büyük olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Bu konuda bazı çalışmalar yapılmış. Ama beklenen destek henüz tam gerçekleşmiş değil. Burada 3 ev ciddi hasar görmüş durumda. 3 evin de onarımını biz yapacağız, belediyelerimiz bunu yapacaklar. Vatandaşlarımız kısa süre içinde evlerinde oturacaklar." diye konuştu.

TARSİM ile sıkıntıların olduğunu dile getirildiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"TARSİM’den büyük şikayet var. Özellikle çiftçiler tarım sigortası yapmak istediklerini, vergi ödediklerini, arazilerin kendilerine ait olduğunu ama yasal engeller nedeniyle tarım sigortalarını da ödeyemediklerini, dolayısıyla mağduriyetlerinin giderilemediğini ifade ettiler. Bu konuda da biz özel bir çalışma başlatacağız ve Tarım Bakanına aktaracağız. Sanırım Tarım Bakanı da TARSİM’den kaynaklanan bazı sorunlar olduğunu ifade etmişti. Önemli olan bu sorunu bir an önce çözmek. Zarar var, doğru, zararın boyutları da bir hayli yüksek. Umarız kısa süre içinde bunlar telafi edilir."

Kaynak: chp.org.tr


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.