CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, NTV’DE  “REFERANDUMA DOĞRU KILIÇDAROĞLU ÖZEL” PROGRAMINDA GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, NTV’DE “REFERANDUMA DOĞRU KILIÇDAROĞLU ÖZEL” PROGRAMINDA GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, NTV’DE  “REFERANDUMA DOĞRU KILIÇDAROĞLU ÖZEL” PROGRAMINDA&nb..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, NTV’DE  “REFERANDUMA DOĞRU KILIÇDAROĞLU ÖZEL” PROGRAMINDA GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

- "ByLock kullananların sayısı 215 bin 92 kişi. Sayın Başbakana göre bunların içinde bir tek siyasetçi bile yok. Aklınız eriyor mu? Bizim aklımızla alay mı ediyorlar? 215 bin kişi varsa, açıklayın kardeşim. ’Bunlar darbeci, terörist’ demiyor musunuz? Açıklayın. Dönüp bize diyorlar ki ’Siz, FETÖ’yü destekliyorsunuz.’ Açıkla kardeşim, kimin destekleyip desteklemediği çıksın ortaya"
- "Beni suçluyorlar. ’Neden bunları ben dile getiriyorum’ diye suçluyorlar. Ben hiç sesimi çıkarmasam, Sayın Devlet Bahçeli gibi olsam, hayatlarından çok memnun olacaklar, beni el üstünde tutacaklar. İyi de bu şehitlerin hesabını kim soracak"
- "Bu darbe girişimini bu hükümet, başta da Sayın Cumhurbaşkanı kapatmak, örtmek istiyorlar. Derine inilmesini istemiyorlar, ucu kendilerine dokunacağı için"
- "(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri) Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum’. Bu laf çok güzel bir laf. Bu laf aslında bütün bu olaylardan kendisinin haberinin olduğunu itiraf eden bir cümledir. Hiç aldatılmamışsa ve hiç aldanmamışsa bütün bu olaylardan kendisinin bilgisinin olduğunu söylüyor zaten. Bundan büyük itiraf olamaz"
- "Darbeyi kapatmak ne demektir? Darbeyi kapatmak ’suç işlemek’ demektir. Darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmamak ’suç işlemek’ demektir. Suçluların telaşı içindeler"
- "(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları) Sayın Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı’nda bekleyin, ben de oraya geliyorum’ diye bana haber mi verdi? Nerede olduğu belli değildi. Bir Cumhurbaşkanı konuşurken, neyi anlatmak istediğini, sade ve güzel bir dille anlatmalı. ’Beni bekleseydi, bana haber verseydin beklerdim, niye beklemeyeyim?"
- "Sen Adalet Bakanısın. Adalet dağıtan bir kurumun başındasın. Ahlakın varsa, bana gelen o maili çıkar açıklarsın"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV’de "Referenduma Doğru Kılıçdaroğlu Özel" programında Seda Öğretir ve Ahme Arpat’ın sorularını yanıtladı, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Kaynak: chp.org.tr


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.