CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM CHP Grup Toplantısında Konuştu (29 Kasım 2022)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM CHP Grup Toplantısında Konuştu (29 Kasım 2022)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

-"14 milyona yakın emeklimiz var. 14 milyon emekli, intibak sorunları var, yıllardır çözülmedi. Emekli, büyümeden pay almıyor. Kanun çıkardılar, Türkiye büyüyebilir ama emekli bu büyümeden pay almayacak diye kanun çıkardılar. Yüz karası bir kanundur ve bütün emekli kardeşlerime şunu söylerim: Açık ve net beni eleştirebilirsiniz ama benim de sizi eleştirmeye hakkım var. Ekonomik büyümeden emekliler pay almasın diye kanun çıkaranlara oy verirseniz, benim iki elim yakanızda olur"

-"Sadece bir tekil adaya, şahsım kafalarına oy istemek Cumhuriyet Halk Partisi'nin kitabında yoktur. Bunu herkesin bilmesi lazım. Zaten bizim arkadaşlarımız da böyle bir şeyi asla kabul etmezler, CHP'nin genlerine aykırıdır bu zaten. O kafa, malum saray kafasıdır, ülkeyi bu hale getiren de maalesef onlardır. Bu saraylılar farklı bir şeyi bilmedikleri için sabah, öğle, akşam 'adayınızı açıklayın, adayınızı açıklayın' diye bağırırlar. Okadar ki, bazı köşe yazarları 200'ün üstünde yazı yazdı adayınız kim diye"

-"CHP; sadece bir adaya oy istemeyecek, dar bir anlayışla, dar bir siyasal anlayışla da oy istemeyecek, bir zümrenin çıkarı için de oy istemeyecek. CHP, yepyeni bir anlayışla, yepyeni bir sisteme oy isteyecek. CHP, adaya oy istemeyecek, güç birliğine oy isteyecek"

-“Ey dünya; insanımız, senin ucuz işgücün değildir. Ülkemiz, senin mülteci kampın değildir. Toprağımız, senin çöp depolama alanın değildir. Mahallerimiz, senin uyuşturucu baronlarının fink attığı bataklıklar değildir. Bu karanlığa asla ve asla mahkum değiliz ve mecbur da değiliz… Unutmayın, dünyaya sesleneceğiz o vizyon toplantısında. ‘Ey dünya’ diyeceğiz, ‘seninle rekabet etmeye geliyoruz. Teknolojide, sanayide, eğitimde, insan haklarında, kadın haklarında, özgürlüklerde, demokraside, hayvan haklarında, çevrecilikte, iyi olan her şey ile rekabet etmeye geliyoruz.’ Ey dünya; sana da sesleniyorum, sen de 3 Aralık’ı bekle”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM CHP Grup Toplantısında yaptığı konuşma şöyle:

fetxpqsz87swtroxk5pjyvnw.jpg

yd6lhrpjp3ctkbmlzefk90yw.jpg

ujupoIz6zx4nbsyrpqh38mek.jpg

u1znxdhdots2yankcuhcxqar.jpg

bk45jtlspgedwc1mx6sv2yyi.jpg

rlIzktndea2npsmojedwqv0r.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.