CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 10. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA (24 HAZİRAN 2017)

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 10. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA (24 HAZİRAN 2017)

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 10. GÜNÜNDE YÜRÜ..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 10. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA (24 HAZİRAN 2017)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bayramın memlekete huzur getirmesini istiyorum, barış getirmesini istiyorum, esenlik getirmesini istiyorum, gerginliklerden Türkiye çok çekti, çok acılar çekiyoruz gerginliklerden, gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bayrama ayrı bir anlam katacaktır adalet yürüyüşü. Birlikte yaşayan, uygarca tartışan, bir araya gelebilen bir Türkiye hepimizin ortak özlemi. Bu yürüyüşün temel amacı da o” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü”nün 10. gününde yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

Değerli basın mensupları 10. günümüzdeyiz, birazdan yürüyüşümüze başlayacağız. Katılan gruplar, katılan arkadaşlar, sanatçılar, sporcular, sade vatandaşlar, hepsine yürekten teşekkür ediyorum.Bugün mübarek Ramazan’ın son günü, dolayısıyla yarın bayram olacak, bütün yurttaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Bayramların bizim için şöyle bir özelliği var, özellikle dini bayramların; dini bayramlarda hep bir araya geliriz, küskünlükleri sona erdiririz, kardeşçe bir arada oluruz, oturur sohbet ederiz, sabah oturur kucaklaşırız. Ve dolayısıyla bayramın memlekete huzur getirmesini istiyorum, barış getirmesini istiyorum, esenlik getirmesini istiyorum. Gerginliklerden Türkiye çok çekti, çok acılar çekiyoruz gerginliklerden, gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bu yürüyüşün Adalet Yürüyüşü olması bu açıdan da çok önemli, bayrama ayrı bir anlam katacaktır Adalet Yürüyüşü, buna da özellikle önem verdiğimi ifade etmek isterim. Gerçekten de gerilen, kutuplaşan, söylemlerle adeta yeni düşmanlar yaratan bir Türkiye’den söz etmek hoşuma gitmiyor. Birlikte yaşayan, uygarca tartışan ve bir araya gelebilen bir Türkiye hepimizin ortak özlemi, bu yürüyüşün temel amacı da o.

Bu bayram ve Ramazan süresince beni derinden üzen bir başka olay daha var, onu da sizlerle paylaşmak isterim, Mısır’daki idamlar. Siyasi idamların hiçbir toplum hiçbir yarar getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Özellikle Türkiye bunu yaşadı, Türkiye bu konuda büyük acılar çekti. Bir dönem idam ettiğimiz siyasileri sonra andık, sonra kucakladık.Hava meydanlarına, yollara, caddelere, barajlara, okullara isimlerini verdik, bir anlamda yaptığımız haksızlığı gidermek için; ama ölen geri dönmüyor, bu nedenle Mısır’daki yöneticilere ve kardeş Mısır halkına açıkça seslenmek isterim: Yarın bayram ve dolayısıyla adamların toplumlara bir yarar getirmeyeceğini, eğer görmek istiyorsanız dönüp Türkiye’nin tarihine bakın.

Biz bu bayramın ve bayramların bütün İslam alemi için barış ve kardeşlik ve huzur getirmesini isteriz. Bütün İslam  dünyasında kan akıyor, bütün İslam dünyasında göz yaşı var, ama bayramı kutlayacağız Ramazan’dan sonra ve bu olaylar aynen devam ediyor. Umarım bu sağduyu çağrısı yerini bulur ve en azından bu bayram içerisinde acı, kan ve göz yaşı olmaz.

Hepinize yürekten teşekkür ediyorum değerli basın mensupları, çok sağ olun efendim, çok teşekkürler.
Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.