CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN CHP BURSA İL BAŞKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ ORGANİZASYONDA YAPTIĞI KONUŞMA

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN CHP BURSA İL BAŞKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ ORGANİZASYONDA YAPTIĞI KONUŞMA

KILIÇDAROĞLU’NUN CHP BURSA İL BAŞKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ ORGANİZASYONDA YAPTIĞI KONUŞMA

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN CHP BURSA İL BAŞKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ ORGANİZASYONDA YAPTIĞI KONUŞMA

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun CHP Bursa İl Başkanlığınca düzenlenen organizasyonda yaptığı konuşma söyle;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizi 12 Eylül Atatürkçülüğünden ayıran temel olgu, biz gardırop Atatürkçüsü değiliz. Biz, inanç ve kararlılıkla onun düşüncelerini savunan kişileriz. Atatürkçü olmak, geçmişe takılıp kalmak değil, Türkiye’yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımak demektir. O nedenle bize kimse Atatürkçülük dersi veremez." dedi.

CHP’NİN MÜCADELESİ HAK VE ADALET MÜCADELESİ

"Bizi 12 Eylül Atatürkçülüğünden ayıran temel olgu, biz gardırop Atatürkçüsü değiliz. Biz, inanç ve kararlılıkla onun düşüncelerini savunan kişileriz. Atatürkçü olmak, geçmişe takılıp kalmak değil, Türkiye’yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımak demektir. O nedenle bize kimse Atatürkçülük dersi veremez. Biz Atatürkçülüğü ruhunda, düşüncesinde yaşayan kişileriz."

BEN DİYENLER, ARAMIZDAN AYRILSIN

"Bizi baskıyla yıldırmaya, kararnamelerle dize getirmeye çalışıyorlar. Belediye başkanlarımız üzerine baskı kuruyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar hiç kimse unutmasın ki biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz."

"Koltuk sevdası uğruna mücadele edenler CHP’li olamaz, açıkça söylüyorum. Memleketin bu kadar sorunu varken ’Sen mi delege olacaksın, ben mi olacağım’ kavgasına girenler, CHP’li olamaz. Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye’ye getiriyoruz. Küçük hesaplar peşinde siyaset yapanlar, bizim aramızda olmamalı. Biz, her şeyden önce bir davanın adamıyız. Biz, Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlığın ötesine taşıma davasının adamıyız. Eğer CHP olarak, Türkiye’yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımıyorsak bu koltukların ne yararı var? Yeni siyaset anlayışının öznesi budur; ben yok, biz varız. ’Ben’ diyenler, aramızdan ayrılsın, ’Biz’ diyenlere kucağımızı açacağız."

BOŞ LAFLARLA SİYASET YAPILMAZ

“Kimsenin inancı, kimliği ve yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmadık. Bunu yapanlar, Türkiye’nin en büyük bölücüleridir. Bölücülerin bizim aramızda yeri yoktur. Siyaseti bilgiye dayalı yapmak zorundayız. Boş laflarla siyaset yapılmaz."

"Katıldığım bazı toplantılarda, bazı arkadaşlar, ’Projemiz eksik’ diyor. Hangi projemiz eksik? Her CHP’li şu gerçeği çok iyi bilmeli, Türkiye’nin hangi sorunu varsa o sorunun çözüm adresi, ’yüzde 99’ demiyorum, yüzde 100 CHP’dir. Eğitim, askerlik, tarım, sanayi, üniversite, hangi alanı alırsanız alın çözümün tek adresi CHP’dir. 2015 seçim bildirgemiz, Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Bütün siyasi partilerin daha sonraki seçimde kopya çektiği bir siyaset manifestosudur. Her çözüm vardır orada. CHP’li olmak, ranttan yana değil, emekten yana olmak demektir."

"Ortadoğu bataklığında hala bocalayanlar var, görüyoruz. Bizim sözümüzü dinleselerdi bugün farklı bir Türkiye, 4 milyon Suriyelinin olmadığı bir Türkiye olacaktı."

SOKAKTA SİYASET YAPACAKSINIZ

"O çemberlerin dışında ayrı bir dünya var. Haksızlığa uğramış, CHP’nin kapısını çalmaya cesaret edemeyen, derdini anlatmakta zorlanan, yoksul, okula gidemeyen, işsiz insanlar var. O çemberin dışına çıkacaksınız ve o insanlarla birebir konuşacaksınız. Her CHP’li aynı zamanda bir parti militanı olmak zorundadır. Otellerin lobilerinde değil, fabrikada, tarlada, sokakta siyaset yapacaksınız."

Konuşmanın ardından CHP’ye katılan iş adamı Timur Noyan’ın yakasına parti rozetini takan Kılıçdaroğlu’na Atatürk tablosu ve kendi portresinin işlendiği bir kilim tablo hediye edildi.

 

Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.