CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN CHP GENÇLİK KOLLARI 15. OLAĞAN KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA (28 OCAK 2018)

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN CHP GENÇLİK KOLLARI 15. OLAĞAN KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA (28 OCAK 2018)

- CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN CHP GENÇLİK KOLLARI 15. OLAĞAN KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA (28 OCAK 2018)- CHP Gene..

- CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN CHP GENÇLİK KOLLARI 15. OLAĞAN KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA (28 OCAK 2018)

- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun CHP Gençlik Kolları 15. Olağan Kongresinde yaptığı konuşma  özetle şöyle;


- "Bugünlerde Osmanlı’ya övgüler düzenlerin Cumhuriyet’i kınadıklarını, kötülediklerini çok iyi biliyoruz. Onlara tarih dersi vermek sizin ve benim namus borcumuzdur"
- "Gençlerin özellikle tarihsel arka planı çok iyi bilmesi lazım. Daha düne kadar her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına alan bir adam, şimdi kalkmış bize milliyetçilik dersi veriyor. İnönü’nün lafıyla hadi canım sen de"
- "Daha düne kadar Irak’ta askerlerimizin başına çuval geçirilirken bu kahramanlık edebiyatı yapanlar neredeydi? Unuttuğumuzu mu sanıyorlar? Söylenecek çok sözümüz var ama hep birlikte bu ülkenin geleceği için güzel şeyler söylemeliyiz"
- "Yargı, siyasi otorite tarafından teslim alınmış durumda. Yargı, artık hukukun üstünlüğüne göre karar vermiyor. Saraydan talimat bekliyor, ’nasıl karar vereceğim’ diye. Devreye giren avukatları da çok iyi biliyoruz. Yakında onların isimlerini de açıklayacağız"

 


Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.