CHP Kağıthane'de, Hangisi daha demokrat

CHP Kağıthane'de, Hangisi daha demokrat

CHP Kağıthane'de, kongre yaklaşıyor, ve yine delege ağaları kendi mahallelerinde delege çıkmayınca, kendi gelecekleri için oradan, oraya koşturup yöneticilik yaptıkları partiyi eleştiri yağmuruna tutuyor.

Haber ve Analiz: Kasım Aydın

Sosyal medya aracılığı ile " Önce kendi içimizde 'ADALET' lazım.Sonra ülkemize," lazım diye paylaşanlar yapanlar. Geçmiş dönemde kendileri ilçe yönetici oldukları zaman yaptıkları listeleri çabuk unutmuşa benziyor.

BİRAZ GEÇMİŞE GİDELİM

Mahallede çalışıp, bir karşı liste çıkaramaya gücü yetmeyenlere. Bugün delege olamadım diyenlere , ayrıştırıcı, ötekileştirici, parçalayıcı söylemlerde bulunanlara Talatpaşa Mahallesi üzerin den hatırlatma yapalım. 

Yıl 2008 ilçe başkanı Fevzi Şit ( Ardahan ) . 

Talatpaşa İlçe yöneticisi Mehmet Kalafat. ( Kastamonu ) 

Talatpaşa Mahalle delege listesini bir inceleyelim. 


Yukarıdaki liste Kastamonu, Kars ve İstanbul'dan oluşuyor. ve aynı soy ismi taşıyanların çoğunluğu gözler önüne seriliyor.

YENİ DELEGE LİSTESİ 2017

Sosyal medya Hesapları'nda, " Maalesef partimizin mahalle delege seçimleri ilçemiz dahil her yerde ayrıştırıcı ötekileştirici parçalayıcı ve bölücü bir hal aldı" diye paylaşım  yapanlara cevap veren Talatpaşa mahallesi CHP üyeleri İstanbul Ses Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Etrafta konuşan sadece birkaç kişi olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, " İlçe yönetiminin ayrımcılık yaptığını söyleyen kişiler 15 yıldır kimin Talatpaşa'da delege ve Meclis Üyesi  olduğunu bilmiyor. Mustafa Menteş, İbrahim Toprak Kastamonu'lu ve meclis üyesi oldu. Mehmet Kalafat Aday gösterildi.1 meclis üyesi ile kaybetti. bu nasıl ayrımcılık oluyor.15 yıldır bunlar meclis üyesi. Ve Kastamonu'lu,  Partide ‘ben varsam var, ben yoksam yok anlayışı yok olmalıdır. Kendileri yönetimde oldukları zaman acaba bu kadar demokratik bir seçim yaptılar mı" diye sormak gerekir diye sitem ettiler.

 DİSİPLİNE VERİLMELİLER

Parti hakkında olumsuz kamu oyu yaratanlara disiplin süreci başlamasını isteyen mahalle sakinleri, "  Kimsenin bu dönemde partiyi küçültecek, diğer partilere eleştiri konusu yapması doğru değildir. bunu yapanlar disipline verilmelidir" dediler

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum