CHP Kağıthane'de,  muhalefetin ayak sesleri

CHP Kağıthane'de, muhalefetin ayak sesleri

Siyasetin 24 saatte çok şeylerin değişebileceğini bilen, Kongre salonuna girmeden delegelerden toplanan imzanın hiç bir seçimi kazandırmadığını söyleyen Kağıthane'nin tecrübeli siyasetçileri, seçime 1 aday ile gireceklerini açıkladılar.

Kağıthane Uzay düğün salonunda ilçe başkanını belirlemek amacıyla düzenlenen toplantıda önemli kararlar alındı.Siyasette 24 saatin ne kadar çok uzun olduğunu hatırlatan muhalif kesim "çok geç kaldılar" söylentilerine cevap vermiş oldular.  Şimdiye kadar aday olduğunu açıklayan parti üyelerinin,  adaylıkları sıfırlanarak yeni bir sürece gidildi.

Divan başkanlığını Kiraz Biçici'nin yaptığı toplantıda,  çıkan sonucu İstanbul Ses Gazetesi'nden Kasım Aydın'a açıklayan Kiraz Biçici, " Cumhuriyet Halk Partisi'nin 10 Aralıktaki kongresine demokratik ve yeniden yapılanma süreci olarak görüyoruz. Cuma akşamına kadar birinci olarak mahallelerden beşte bir oranında temsilciler belirlenecek, bu temsilciler aday belirleme yöntemini , adaylık sayısı asla bir ve tek kişiyi ilçe başkanlığı olarak sınırlandırmayacak  alt yönetimi de kapsayan 17 tane yönetici adayımızın belirlenmesi için mahalle temsilcilerin oluşturduğu komite gibi çalışma yapacak.  Burada eğer aday sayısı ve adaylıklar konusunda anlaşmazlıklar söz konusu olursa;  olmasını beklemiyorum cumartesi günü yapacağımız final toplantısında anlaşmazlık söz konusu olduğunda,  bu sonuç "Mini bir kongre"  ile sonuçlanacak. Mini kongre en demokratik, en sağlıklı ve en kabul gören bir yöntem olacak. Mutlaka çok güçlü, seçimi alacak başkan ve yönetimi  belirlenecektir. Cumartesi günü yapacağımız toplantıda  herkes iradesini bu toplantıda teslim etmiştir. Var olan adaylıklar sıfırlanmıştır var olan aday ve adaylıklar yeni süreçte yeniden değerlendirilip gözden geçirilecek. Bu yapı tek aday, 17 kişiyi kapsayan yönetim listesi  ve bir adat ilçe başkanı ile kongreye gidecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.