CHP Lideri Kılıçdaroğlu:

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: "Erdoğan, 'SADAT’la Alakam Yok' Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT'ın Kurucusu"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu..." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu..." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; "SADAT'ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor" diye konuştu.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı bir paylaşımla Erdoğan’a yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı fotoğraf; Cumhurbaşkanlığı’nda 23 Ocak 2018 tarihinde yapılan Güvenlik Zirvesi’nden çekilen bir kareye ait. Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı gündemiyle yapılan toplantıda çekilen fotoğrafta; dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, dönemin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile birlikte Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin de toplantıya katıldığı görüldü. Bu toplantı, Cumhurbaşkanlığı tarafından da kamuoyuna açıklanmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, söz konusu fotoğrafı şu notla paylaştı:

"Erdoğan 'SADAT ile alakam yok' demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor. Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.