CHP Lideri Özgür Özel, Bükreş’te Konuştu: “Fransa’da Aşırı Sağa Karşı Sandık Başına Gitmeye Davet Ediyorum”

CHP Lideri Özgür Özel, Bükreş’te Konuştu: “Fransa’da Aşırı Sağa Karşı Sandık Başına Gitmeye Davet Ediyorum”

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL: “AB’YE TAM ÜYELİK HEDEFİNİN KAĞIT ÜZERİNDE BIRAKILMASINI KABUL EDEMEYİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Fransa’da yarın yapılacak Parlamento seçimlerinin ikinci turuna ilişkin yaptığı çağrıda, “Fransa’da oy kullanacak olan ve sözümüze değer veren tüm Fransız vatandaşı Türkleri bir kez daha aşırı sağa karşı sandık başına gitmeye ve oylarını demokrasiden yana kullanmaya davet ediyorum” dedi. CHP’nin Avrupa’nın bir parçası olduğunu vurgulayan Özel, “Türkiye’yi ortak değerlerimiz olan demokrasinin, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün öncüsü yapmak iddiasındayız. Bu iddianın sahipleri olarak Türkiye’nin AB tam üyelik hedefinin kağıt üzerinde bırakılmasını kabul edemeyiz. İktidar yolculuğumuz bu hedefimizin de yolculuğunun ta kendisidir” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi toplantısına katıldı. Özel, burada yaptığı konuşmada, “Sayın Başbakanlar, sevgili Pedro, sevgili Marcel, kıymetli başkan yardımcıları, değerli katılımcılar ve sevgili yoldaşlar. Anlamlı bir zamana denk gelen bu toplantıda sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese ve Romanya Sosyal Demokrat Partisine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesile ile daha iki gün önceki seçimlerde büyük başarı elde eden kardeş partimiz İngiltere İşçi Partisi’ni de kutluyorum. Yine geçen yıl Başbakanlık görevini üstlenen sevgili Marcel’i de bir kez daha buradan tebrik ediyorum ve kıymetli ev sahipliği için teşekkür ediyorum” dedi.

“TARİHSEL BİRİKİME SAHİBİZ”

“Böyle bir zamanda Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi girişimini başlatmanın çok yerinde ve zamanında yapılmış bir girişim olduğunu belirtmem gerekiyor” diyen Özel, “Avrupa’da ve dünyada aşırı sağ yükseliyor ancak bu, solun ve sosyal demokrasinin gerileyeceği anlamına gelmemeli. Sosyalist Enternasyonal üyesi partiler olarak vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm getirecek politikaları üretebilecek kapasiteye ve tarihsel birikime sahibiz. İnsanlarımıza bunu daha iyi anlatıp onları aşırı sağın yanıltıcı ve akıl çelici söylemlerine karşı uyarmak ve uyandırmak hepimizin elimizde. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak 31 Mart seçimlerinde bunu başarabildik. Solun en önemli ve değişmez ilkelerinden birisi olan ‘değişim’ prensibi ile vatandaşlarımıza sosyal demokrasinin çağın şartlarına ayak uydurabileceğini ve gerçek sorunlarına kalıcı çözümler üretebileceğini gösterdik” ifadelerini kullandı. Özel, şunları söyledi:


gfbhrubnaekygjd3a4jswmxo.jpg

zouyvcnrhwp6d8m2fkyabst3.jpg

ct7l2fyw4kpoexpaqotnghbz.jpg

r5uIbqv2amc6snh0xdpz7ewt.jpg

kbm9wrzoxibrvfn0mjhx4cdq.jpg

lwq7uy3mgqpp29nxh1exjf5e.jpg

wfmu9hn06bs7l8cjpeyon2kr.jpg

1jluxefrasnrvtnultzw8w95.jpg

s0zvrd4fazvugjbqcbyynplt.jpg

rmyzundt9lzesl47xvmha3Ik.jpg

uniep4dyxzgoIda2k8mjn5qw.jpg

ifkyu8mngjzdgjfzyswop9lq.jpg

lhfeczxwar3ovgj85p0nb6fe.jpg

2sbIz9kad3f7uwnyejht4oxm.jpg

l73m6jdg2q9kboxr1iufmtvs.jpg

dr4gjIsmchku6qw3ziv8eynr.jpg

y5obbp8ruqacksx3glzzat7q.jpg

ry6zfauI8c4qpspmwinakdvh.jpg

fqmknwld9c6ltgfvzoex7btp.jpg

rgqui4we1kcpIosmdtpm2g53.jpg

45zoxrenvf91xralbfoIadkh.jpg

yu1ftsmz4o3qvwfrIdtyxg02.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.