CHP Meclis üyesi Bülent Karakaş Konuşması

Kâğıthane belediye Meclisi’nin son gününde “Muhtar” polemiği yaşandı.

Kâğıthane belediye meclis salonunda, Eylül Ayı meclis toplantının son toplantısında Muhtar polemiği yaşandı. CHP Meclis üyesi Bülent Karakaş; muhtarların yanında çalışan personelin maaşlarını gündeme getirdi. Belediye başkanı Fazlı Kılıç’tan sert tepki gördü. Başkan Kılıç, “sanırım arkadaşlar seçimlerin yaklaşmasıyla bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettiler laf olsun muhtarların gönüllerini alalım diye burada konuşuyorsunuz” dedi.

CHP Meclis üyesi Bülent Karakaş yaptığı açıklamada, “Meclisten önce gönderilmiş gündem maillerinde 5.madde’de muhtarlıkların ve yardımcı temizlik elemanlarıyla ilgili bir gündem maddemiz vardı. Pazartesi meclise geldiğimizde bu gündem maddesinin meclis gündeminden çıkarıldığını gördük öncelikle bunun neden çıkarıldığını merak ediyoruz. Muhtarlıklar tüm Türkiye’de çok önemli görevler üstlenmekte devletin en samimi en sıcak iletişim kurduğu kişiler muhtarlar ve muhtarlıklardır. 19 Mahallemizin muhtarlıklarının yanında çalışan görev alan arkadaşlar gerçekten ihtiyaç sahibi arkadaşlardır ve onlara bir şekilde sahip çıkılması gerekiyor. Bizden bir önceki dönem mecliste alınan bir kararla bu arkadaşların maaşları ve sigorta primleri bir şekilde ödeniyordu. Taşeron yasasıyla beraber işten çıkarılan arkadaşların bir türlü işe alınmadığını duyduk. Bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz. Bu sorunun çözülmesinde yasal bir sorun varsa CHP grubu adına elimizden gelebilecek bir şey varsa onu da yapmaya hazırız” dedi.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar