CHP'de isyan: Bu kişiler nasıl AKP'li oldu?

CHP'de isyan: Bu kişiler nasıl AKP'li oldu?

CHP Şile ilçe Başkanı Aras Arslan, 57 CHP ilçe üyesinden 47'sinin AKP Şile ilçe teşkilatında üye olduklarının anlaşıldığını söyledi.

 CHP Şile ilçe Başkanı Aras Arslan, 57 CHP ilçe üyesinden 47'sinin AK Parti Şile ilçe teşkilatında üye olduklarının anlaşıldığını, bunu da Yargıtay'dan gelen bir yazıyla öğrendiklerini söyledi.

 
Aras Arslan yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
 
"Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından gelen bir yazıda CHP üyesi 57 arkadaşımızdan 47'sinin AKP Şile ilçe teşkilatında üye oldukları ortaya çıktı. Bizler ulaşabildiğimiz partililerimizi aradık ve durumu sorduk arkadaşlarımız bize 'Başkan biz AKP üyesi olmadık olmayız da bu nasıl şey?' diyerek tepki gösterdiler. Şunu da belirtmek isterim ki, kendi isteği ile gidip üye olanlar da olabilir ancak 2820 sayılı siyasi partiler kanunun 6. maddesinin 2 fıkrasına göre 'Kimse birden fazla partide üye olamaz' Aksi halde üyelik sıfatı bu siyasi partilerin hepsinde birden sona ermiş sayılır. Yani 57 kişilik üye ne CHP'de ne de AKP'de üye değillerdir. Biz aradık arkadaşlarımızı, 'yaklaşık 30 kişi gelerek yeniden üye oldular' dedi. 
 
CHP ilçe Başkanı Aras Arslan, şöyle devam etti:
 
"CHP üyelik formu doldurmadan ve imzası olmadan kimse partiye üye olamaz. Şimdi ben de soruyorum. Kişinin rızası olmadan herhangi form dahi doldurmadan bu üyelikleri nasıl ve hangi şartlarla yaptıklarını veya buraya belediye, herhangi bir kurum tarafından getirilen göz taraması veya sağlık taraması sırasında kimlikleri verilip de kişilerin TC numaraları veya bilgileri ele geçirilip mi yapıldı? Suçlama olarak alınmasın ama acaba böyle bir şeymi var? Bana gelen bilgiler, 'Bizim o parti ile hiç alakamız yok ama göz taraması sağlık taramasına katıldım' diyenler var. Konu hakkında AKP'li yetkilerin bir açılık getirmelerini istiyorum. Ayrıca Türkiye genelinde 12 bin 728 CHP'li üye, usulsüzce AKP'ye üye yapılmıştır. Bunların içinde ilginç isimler yer almakta. Yozgat İl Başkanı, Tokat Zile il genel meclis üyemiz AKP üyesi çıktı. Kanun gereği üyelikleri düştüğü için bağımsız olarak hukuk mücadelesini devam ettiriyorlar. Rize il sekreterimiz AKP üyesi, bir çok ilçe başkanı ve eşleri AKP'li çıktı. Bir ilçe başkanı ile görüşmemde ise bırakın siyaseti aile içi huzursuzluk meydana geldi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.