CHP’Lİ KADINLAR ‘YEREL SEÇİM ÇALIŞMASINA START VERDİ

CHP’Lİ KADINLAR ‘YEREL SEÇİM ÇALIŞMASINA START VERDİ

Kısa bir süre önce “CHP Kadınları Anadolu Yollarında – 7 Ayda 7 Bölge” çalışması başlatan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, aynı çalışmayı bu kez “7 Ayda İller” başlığıyla tüm illerde uygulayacak

Kadınlarla siyaseti ve sandığı buluşturacak çalışmanın detaylarını Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kadın Kolu Başkanı Arzu Öner CHP İstanbul İl Merkezi’nde düzenlediği toplantıda İlçe Kadın Kolu Başkanları ve basın mensuplarıyla paylaştı.  

    

Arzu Öner toplantıda yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan “CHP Kadınları Anadolu Yollarında - 7 Ayda 7 Bölge” çalışmamız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışma kapsamında düzenlenen, 8-9-10 Kasım 2. İl Başkanları Eşgüdüm Toplantısı ile bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak, umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıyla “7 Ayda 7 Bölge Çalışması”nın 7 ayda il çalışmaları ile güçlendirilmesine karar verdik” dedi.


Bu doğrultuda; ortak hedef, ortak söz, ortak eylem ve ortak davranış biçimini geliştireceklerini kaydeden Öner, “Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için “7 Ayda 7 Bölge Çalışması”, illerde uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7 ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışmasına geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki ana unsuru olan kadınlar ile sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir” diye konuştu.


Türkiye’nin dört bir yanında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürümekten onur duyan Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm il kadın kolu başkanları, ilçe kadın kollarının başkanları ve kadın kollarımız ile birlikte tek ses, tek yürek olduklarını ifade eden Arzu Öner, “Tüm iller, “Yerel Seçimlere Giderken 7 Ayda İller” çalışmamızı başlatıyoruz. Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz eşit temsil, eşit katılım talebimizi arttırmak, kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak olacak.  Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı var. Daha mutlu daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, yek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek. Anadolu’nun kadınlarından. Tüm kadınlarımızı barış-bolluk-bereket için siyasete davet ediyorum” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum