ÇOCUKLAR, ÇEVRE ETKİNLİKLERİNDE HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

ÇOCUKLAR, ÇEVRE ETKİNLİKLERİNDE HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

06 Haziran 2022

Çevre Haftası dolayısıyla Küçükçekmece’de gerçekleştirilen etkinliklere katılan 180’e yakın çocuk hem çevre koruma duyarlılığı kazandı hem de eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı.

Küçükçekmece Belediyesi, 1-7  Haziran “Çevre Koruma Haftası” kapsamında, gelecek nesillerde ileri dönüşüme yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Çocuklar, çevre koruma farkındalığı kazandı

Belediye Başkanı Kemal Çebi, Yaşar Kemal Sanat Evi bahçesinde ilçedeki Gündüz Çocuk Bakımevleri öğrencileriyle bir araya gelerek, uçurtma uçurdu. Çocuklarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinlikte hem eğlenen hem de çevre bilinci edinen çocuklar, öğretmenleriyle birlikte bez çanta boyama, uçurtma yapımı, tohum topu yapımı ve ileri dönüşüm atölyeleri gerçekleştirdi. Çocuklar için özel kurulan stantlarda ise miniklere boyama kalemleri, boyama kitabı, tohumlu kalemler dağıtıldı.

Başkan Çebi: Gelecek nesillere daha yeşil bir Dünya bırakmak miras değil borcumuzdur

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Gelecek nesillere bize bırakılandan daha temiz  ve daha yeşil bir dünya  bırakmak, miras değil borcumuzdur. Bizden sonra bu mirası devam ettirmeleri için ise onlara şimdiden farkındalık kazandırmamız gerekiyor. Onlar için hem eğitici hem öğretici etkinlikler düzenledik. Çocuklarımızla birlikte çok keyifli vakit geçirdik. Doğal kaynakların verimli kullanılması, israfın önüne geçilmesi ve daha temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

oj1dqmaty2vjskrzffhvbksm.jpg

6boqhgsvktnhgfa37dpzcd9y.jpg

nnakc4e8gjbhqbtlsmgdpres.jpg

dbb3fua7oiglqIa5rmd8hznp.jpg

eztksh1iwxqpjoz03fa2ryvc.jpg

fkird5xuzlfcyIv7e0av1hns.jpg

jgqmyodaszj9xtslvc4ba5wl.jpg

qrmv3h5avgsl0nI9nzqwy2to.jpg

wwfpndjb462lzngmkchxseko.jpg

rgzp0hvo372ul9qktsybpb6e.jpg

4wuqyqdstxIawrc5cuevgdbs.jpg

2d5tclsg9fqpw13ihdnaqIjk.jpg

kninrfdultflj56av2uojmpr.jpg

0o8bkmq5smfuezpn9colfbtl.jpg

qscilaxzIpyfrnjmkpugodv4.jpg

czdsqzh8ukgujpwrI3ak7f6s.jpg

vpthraxylxjIpsgen9cuoh08.jpg

k4cj9qmxtgfb26uw7nwrebnd.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.