Çocuklarınızın yarınlarına sahip çıkın

Çocuklarınızın yarınlarına sahip çıkın

Gelecek Benim Ben Geleceğim’ projesi kapsamında Gümüşdere İlkokulu’nda inşa edilen ek binanın açılışını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç annelere, “Çocuklarınızın yarınlarına sahip çıkın” diye seslendi.

“Gelecek Benim Ben Geleceğim” Projesi kapsamında ilçe sınırları dahilinde tüm okulların lojistik ihtiyaçlarını karşılayan Sarıyer Belediyesi’nin Gümüşdere İlk ve Ortaokulu’na inşa ettiği ek binanın açılışı yapıldı. Açılışa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra başkan yardımcıları, birim müdürleri ve veliler katıldı. Açılıştaki konuşmasında annelere seslenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çocuklarınızın yarınlarına sahip çıkın” dedi. Etkinlikte Başkan Genç’e yaptığı çalışmalardan dolayı plaket takdim edildi.

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Öğrencilerin derslik yetersizliği dolayısıyla kalabalık sınıflarda eğitim görmek zorunda kaldığı okula üç ilave derslikle yeni bir öğretmenler odası yapıldı.Okulun ayrıca boya ve laminant parke ihtiyaçları karşılandı. Kot farkından kaynaklanan su basma problemi yapılan çalışmalarla giderilerek çevre düzenlemesi yapıldı.

EĞİTİM HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI

Açılışta konuşan okul müdürü Saffettin Yaylacı, derslik sıkıntılarının olduğunu söyleyerek, “Çocuklar çok kalabalık sınıflarda okuyorlardı. İlave derslik için belediyemize başvurmuştuk. Okulumuza üç ilave derslik, bir de öğretmenler odası yapıldı ve bütün tuvaletler yenilendi. Hızlı bir çalışmayla eksiklerimiz giderildi. Eğitime destek verildiği sürece ortaya çıkan ürün son derece verimli olacaktır. Eğitim hepimizin ortak paydasıdır. Belediyelerimizin eğitime desteği bizi her zaman mutlu etmiştir,” dedi.

DESTEK OLMALISINIZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise eğitimin bir ülkenin olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Başkan Genç annelere çağrı yaparak, “Bir anne çocuğunu büyütüp ne şartlarda olursa olsun okula göndermeye çalışır. Annelerin çocuklarının aydınlık yarınlarına sahip çıkması lazım. Öğretmenlerimiz ellerinde olanaklarla en iyi eğitimi vermeye çalışıyor. Sizler de buna destek olmalısınız, bunu sorgulamalısınız,” dedi.

ÇOCUKLARINIZIN ELİNİ BIRAKMAYIN

Başkan Genç konuşmasını, “Bu sistem sadece burayla sınırlı değil. Anadolu’da çoğu yerde okul yok. Bir taşımalı sistem saçmalığıyla çocukları başka yerlerdeki okullara gönderiyorlar. Çocuklarınızın elini bırakmayın. Bu çocukların yarınları sizin elinizde,” sözleriyle noktaladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.