ÇOCUKLARLA DEPREM TATBİKATI

ÇOCUKLARLA DEPREM TATBİKATI

Sarıyer Belediyesi 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla öğrencilere ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verdi.

Doğal afetlere karşı “sosyal bilinç” anlayışıyla hareket eden Sarıyer Belediyesi; deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amacıyla öğrencileri bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Süleyman Çelebi, Zübeyde Hanım ve Ferhan Bedii Feyzioğlu İlköğretim Okulu öğrencilerine deprem, sel ve yangın gibi olası afetlerde yapılması gerekenlere karşı temel afet eğitimi verdi.

 

UYGULAMALI EĞİTİM

 

Sarıyer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Savunma Birimi,çocuklara afet anında nasıl davranılması, nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgi verdi. Sivil savunma birimi yetkilileri öğrencilere hem afetlerin verebileceği hasarları en aza indirmek için alınması gereken önlemleri hemde afet sırasında yapılması gerekenleri anlattı. Hayati önem taşıyan her türlü resmi ve özel kurumun korunması ve faaliyetlerinin devamını sağlayacak iyileştirmelerin yapılmasının Sivil Savunma Birimi’nin en önde gelen görevi olduğunu söyleyen uzmanlar, çocukları sahneye çıkararak uygulamalı deprem tatbikatı yaptırdı. Eğitim, deprem çantası dağıtılmasının ardından son buldu.


 


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.