ÇUBUK-1 BARAJI REKREASYON ALANI’NA REKOR İLGİ

ÇUBUK-1 BARAJI REKREASYON ALANI’NA REKOR İLGİ

YAKLAŞIK 50 BİN ZİYARETÇİ

Ankara Büyükşehir Belediyesinin baştan aşağı yenileyerek Başkentlilerin hizmetine sunduğu Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Havaların ısınması ile Çubuk-1 Barajı’na akın eden vatandaşlar, Atatürk Evi ve Seyir Tepesi’ni gezerek yeşillikler içinde bol bol yürüyüş yapıyor. Barajın hafta sonu yaklaşık 50 bin Başkentliye ev sahipliği yaptığını sosyal medya hesapları üzerinden açıklayan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “1994 yılından beri atıl durumda olan barajı ayağa kaldırdık, yıllar sonra yeniden su tutuyor. Gururlu ve mutluyuz’’ dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin baştan aşağı yenileyerek hizmete açtığı Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, 7’den 70’e Başkentlilerden yoğun ilgi görüyor.

Yenilen çevresi, oyun alanları, Atatürk Evi, bisiklet yolları, etkinlik ve mesire alanları, serası, spor sahası, muhteşem doğası ve yeşilin her tonunu barındıran yeni görüntüsüyle Başkentlilerin özellikle hafta sonları tercih ettiği Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı dolup taşıyor.

Hafta sonu sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla bu ilgiden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Burası Cumhuriyet’in ilk barajı, Ata’mızın mirası; Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı. 1994 yılından beri atıl durumda olan barajı ayağa kaldırdık, yıllar sonra yeniden su tutuyor. Bugün de yaklaşık 50 bin Ankaralıyı misafir ettik. Gururlu ve mutluyuz’’ dedi.

HAFTA SONU TEK GÜNDE YAKLAŞIK 50 BİN ZİYARETÇİ

Havaların ısınmasını fırsat bilen yaklaşık 50 bin Başkentli muhteşem doğasının yanı sıra yeşilin her tonunu barındıran Çubuk-1 Barajı’na pazar günü aileleriyle adeta akın etti.

Tarihi öneminin yanı sıra merkeze yakınlığı nedeniyle alanda yürüyüş, spor ve piknik yapmayı tercih ettiklerini belirten Başkentliler, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Seda Atasever: ‘‘Çubuk-1 Barajı çok güzel olmuş, çok beğendim.’’

-Sefa Altın: ‘‘Çubuk-1 Barajı çok güzel olmuş ailemle geldim ve çok beğendim, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

-Yusuf Alçın: ‘‘Burası önceden çok bakımsızdı ama şimdi çok güzel olmuş. Başkanımız burayı baştan aşağı yenileyerek bizlerin hizmetine sundu.’’

-Ahmet Güral: ‘‘Çubuk-1 Barajı tam bir doğa harikası olmuş. Başkanımız Mansur Yavaş çok güzel bir yer yapmış yani Ankara’nın içerisinde güzelce vakit geçirebileceğimiz tam bir doğal yaşam alanı olmuş.’’

-Ayhan Laçin: ‘‘ANFA’nın sayfasında Çubuk-1 Barajı’nı gördüm ve ailemizle ziyarete geldik, inanılmaz güzel olmuş.’’

-Songül Demirbaş: ‘‘Çubuk-1 Barajı’na ilk defa geliyorum, eşime de söyledim sanki başka bir memlekete gelmiş gibi hissettim kendimi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

-Oğuz Demirbaş: ‘‘Ankara’da çok güzel bir yer yapılmış ailemizle güzel vakit geçiriyoruz.’’

-Fatih Pekinci: ‘‘Çubuk-1 Barajı’ndaki yeşil alanlar çok hoşumuza gitti.’’

-Büşra Tutucu: ‘‘Hafta sonunu fırsat bilerek ailecek Çubuk-1 Barajı’na geldik, vakit çok güzel geçiyor.’’

 

vId36cgdk4xepbfumeqylr70.jpg

barI84kh75tmixb619elqkpm.jpg

wkcepIzurhdhbpylcydsq9at.jpg

6bngiwropdws0u7tkbultpfr.jpg

jI2tmyglgxh3eujvao5xs0dm.jpg

167xgdtxllcsmbt9anj4brw0.jpg

b17ckmhklfhr4eqe6gnwxjob.jpg

hpcgkndlwwod1t546sq7myzf.jpg

dplw01ta5cfonqty8xbxjrzi.jpg

ws36nr8qtyoepujk51vzjz0s.jpg

kqd2dfemj4lsu1jcy3unfsvn.jpg

ecvIhbyu0zka6sr2zaq9jo8n.jpg

cyfolnhkmzr16gssbxtxt8k5.jpg

uln6rejIkfswn528gaq7qaib.jpg

tkjbifrvmgwl1d5n0t2p9wgp.jpg

xmhI1s3dw2clut7y8rffa6dk.jpg

ckn1sehwgbcilzxox5puwIsm.jpg

dkdltbtw6jyyju9laanewfz8.jpg

v42efdcrnk6jwxroyhq3alwe.jpg

ulyt7ciIhtqp4ae5b0f1svnx.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.