CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN NOEL MESAJI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN NOEL MESAJI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN NOEL MESAJICHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başta Hri..

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN NOEL MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başta Hristiyan yurttaşlarımızın olmak üzere tüm Hristiyan dünyasının Noel Yortusunu kutluyor, sevgi ve kardeşliği temsil eden Noel Bayramının ülkemize ve dünyaya mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.” dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Noel Yortusu mesajı şöyle:

“Farklı din ve inançların özgürce yaşadığı Anadolu, birlikte yaşamanın, barış, kardeşlik ve hoşgörünün sembolüdür. Anadolu’nun bu özelliği Osmanlı İmparatorluğu’ndan günümüze kesintisiz bir şekilde gelmiş, cumhuriyetimizle birlikte daha da güçlenmiştir.

Tüm yurttaşlarımız, hangi inanca, kimliğe, felsefi veya vicdani kanaate sahip olursa olsun cumhuriyetimizin eşit haklara sahip bireyleri olarak ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı ortak bir kararlılıkla geçit vermemişlerdir. Farklılıklarımız bir çatışma sebebi değil, adaletli, huzurlu ve özgür bir ülkede yaşama kararlılığımıza güç veren zenginliğimiz olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Hristiyan yurttaşlarımızın olmak üzere tüm Hristiyan dünyasının Noel Yortusunu kutluyor, sevgi ve kardeşliği temsil eden Noel Bayramının ülkemize ve dünyaya mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.”
Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.