Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, 85 Bininci Yeni Kadın Üyeyi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’yla Buluşturdu

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, 85 Bininci Yeni Kadın Üyeyi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’yla Buluşturdu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP ailesine Tekirdağ’dan katılan 85 bininci yeni kadın üye Dilek Doğan’ı makamında kabul etti.

Başarıya giden yolda “örgütlenmek” hedefiyle yola çıkan CHP Kadın Kolları, son bir yılda 85 bin yeni kadın üye yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye Tekirdağ il örgütünden üye olan 85 bininci yeni kadın üye Dilek Doğan’ı makamında ağırladı. Görüşmede CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve Kapaklı İlçe Kadın Kolu Başkanı Deniz Bilge eşlik etti.

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINDAN ETKİLENDİM

Kılıçdaroğlu, Tekirdağ il kadın kolunun örgütlenme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yeni kadın üye Doğan, “Hayatımda ilk defa Ankara’ya geldim. Sizin yanınıza gelmeden önce Anıtkabir’i ziyaret etmenin onurunu yaşadım. Annem hasta olduğu için emekliye ayrıldım ve ona bakıyordum, iki yıldır ilk defa yaşadığım ilçe olan Kapaklı’nın dışına çıktım” dedi. Doğan örgütlenme süresi ile ilgili de, “Partiye her zaman bir sempatim vardı, oy verirdim.

İlçemizde yürütülen örgütlenme faaliyetlerinden etkilendim. Parti üyesi olmaktan korkmamam gerektiğine ikna oldum. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan hep birlikte çıkacağımıza olan inancımla parti üyesi oldum” ifadelerini kaydetti.

OYUMUZUN DÜŞÜK OLDUĞU YERLERE ODAKLANIN

Yeni kadın üyeyi dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları’na “Oyumuzun düşük olduğu yerlere odaklanın. Üye sayımız arttıkça, oy oranımız da aynı doğrultuda artacaktır. Bunun için de kadınları örgütlemek çok önemli. Hayatı ilmek ilmek ören kadınlar, hanedeki bireyleri ve komşularını da üye yapıyor. Bu konuyu çok önemsiyorum. En önemli göreviniz; ev kadınlarını örgütlemek” talimatı verdi.

İKTİDARI KADINLAR DEĞİŞTİRECEK

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise iktidara geldiklerinde hayata geçirecekleri projeleri anlatmak için Ankara’nın bütün ilçelerinde saha çalışması yaptıklarının bilgisini aktardı. Nazlıaka, “81 ilde YaşamHak otobüsümüzle yürüttüğümüz çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Çalmadığımız kapı kalmayana kadar Aile Destekleri Sigortası’nı anlatmaya devam edeceğiz. Tencerede et mi kaynar, dert mi kaynar, en iyi kadınlar biliyor. Daha önce hep AKP’ye oy vermiş olan kadınlar bu sefer iktidara öfkeli, gidip konuştukça güvenlerini kazanıyoruz. İktidarı kadınlar değiştirecek” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.