​​​​​​​Daha Güzel Bir Beykoz İçin 5 İhtisas Müdürlüğü Kuruldu

​​​​​​​Daha Güzel Bir Beykoz İçin 5 İhtisas Müdürlüğü Kuruldu

Beykoz Belediyesi Meclisi, Mayıs Ayı çalışmaları kapsamında ilçeye daha güzel ve etkin hizmet için 5 yeni müdürlüğün kurulmasını onayladı.

Meclis,  Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e İBB’den asfalt ve malzeme desteği için yetki de verdi. 

Beykoz Belediyesi Meclisi I. Başkan Vekili Taner Aksu’nun başkanlığında yapılan Mayıs Ayı olağan toplantısının ikinci birleşiminde kurum bünyesinde 25 olan müdürlük sayısının 30’a çıkması oy birliğiyle kabul edildi.  

2024-2029 hizmet döneminde kurumda görev yapacak yeni müdürlükler; Yapı Kontrol Müdürlüğü, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, İşletme ve iştirakler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü olarak belirlendi.

Başkanlık divanına kâtip üye seçiminin yapıldığı mecliste, Özlem Vural Gürzel, Uğur Gökdemir, Fatih Çelik ve Burak Karaçam divana seçildi.

Asfalt Desteği İçin Protokol Yetkisi Verildi

Ayrıca Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e İBB’den hibe asfalt ve alt yapı malzemesi desteği için protokol yetkisinin verilmesi ile ilçedeki kamu kurumlarına tadilat ve yapım desteği verilmesinedair gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

Memur ve sözleşmeli personele sosyal denge tazminatı ödenebilmesi ve yetkili sendikayla yeni sözleşme imzalanabilmesi için Belediye Başkanı Alaattin Kösleler’e yetki verilmesi hakkındaki gündem maddesi de oylandı.  

İşçi personele ilişkin işçi sendikaları ile yapılacak olan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e yetki verilmesi de oy birliğiyle genel kuruldan geçti.

Ayrıca, BEYTAŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın yapılması, Belediye Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmelik Değişikliği’nin yapılması ve Dolu Kadro Derece Değişikliği yapılması da oy birliğiyle meclisten geçti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.