Denizcilik ve Kabotaj Bayramı  91. yıldönümünde coşkuyla kutlanacak

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı 91. yıldönümünde coşkuyla kutlanacak

Kabotaj Kanunu’nun yürürlüğe girdiği tarih olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı bu sene Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliğitarafından düzenlenecek özel programla kutlanacak.

1 Temmuz 2017 Cumartesi günü, Beşiktaş Sahil’degerçekleştirilecek açılış törenine 6 ilçeden kaldırılacak gemilerle çocuklar ve gençler Beşiktaş Barbaros Hayreddin Paşa Anıtı önüne gelecek.

 İki gün sürecek etkinliklerde bir  birinden renkli aktivitelerin yer alacağı programa, Beyoğlu Belediyesi veİstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet MisbahDemircan’ın yanı sıra Beşiktaş, Fatih, Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar Belediyelerinin başkanları  katılacak. Kabotaj Bayramı kutlamaları 2 Temmuz Pazar günü de Sütlüce Sahil’de 33 takımın katılacağı Dragon Boat  yarışları ile devam edecek.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91.yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program da siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

1 TEMMUZ CUMARTESİ PROGRAMI

(BEŞİKTAŞ BARBAROS HAYREDDİN PAŞA ANITI ÖNÜ)

10.00​:Açılış ve Protokol konuşmaları 

10.30​:Gösteri ve Konserler

11.30​:Barbaros Hayreddin Pasa Türbesini Ziyaret ile Özel Defterin imzalanması

12.00​:Deniz Araçları Su Gösterisi, Deniz Şehitleri için Denizcilikle İlgili Kamu Kurum/Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları Adına Denize Çelenk Bırakılması, Protokol Gemisi ile Boğaz Gezisi

2 TEMMUZ PAZAR PROGRAMI (SÜTLÜCE SAHİL)

14.00​:Program Açılışı

14.30​:Yarış Brifingi

14.40​:Serilerin Kura Çekimi

14.50​:Takımların Zumba ile Sahnede Isınmaları

15.00​:Yarışların Başlaması

15.30​:Beyoğlu Belediyesi Gençlik Korosu

16.30​:Alt Müzik Grubu

16.30​:Yemek İkramı

17.45​:Halat Çekme Yarışı (Sahnede)

18.00​:Halat Çekme Yeşil Alanda

18.30​:Yarışların Bitişi

19.00​:Ödül Töreni


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.