DEPREMDEN SAĞ KURTULAN ENGELLİ ESMANUR, DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ UZATTI

DEPREMDEN SAĞ KURTULAN ENGELLİ ESMANUR, DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ UZATTI

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından toplumun her kesiminden afetzedelere yardım eli uzanıyor. Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri de bu kapsamda harekete geçti. Mantar üretim atölyesi kursiyerleri, Mart ayı hasadından elde ettikleri mantarları deprem bölgesine göndermeye karar verdi.

Mantarları depremzedeler göndereceğiz

Kursiyerlerin arasında 16 yaşındaki zihinsel engelli Esmanur Karahan da bulunuyor. Kahramanmaraş’ta depreme yakalandığını söyleyen Karahan, “Dördüncü katta oturuyorduk. Deprem başlayınca çöküp kapandık. Çok korktum. Sonra dışarı çıktık. Bir süre arabada kaldık. Amcam vefat etti. İstanbul’a geldim ve teyzemin yanında kalıyorum. Engelliler Sarayı’nda eğitim alıyorum. Burada arkadaşlarımızla topladığımız mantarları depremzede kardeşlerimize göndereceğiz. Hiç korkmasınlar bugünler geçecek. Hepimiz onların yanındayız” dedi.

Gözyaşlarını tutamadı

Mantar hasadı sırasında duygusal anlar da yaşandı. Bağcılarlı engelliler, aralarına yeni katılan Esmanur’u bağırlarına bastı. Gözyaşlarını tutamayan kursiyerleri, eğitmenleri teselli etti.

bxam1eznjubcaeswfthcshvo.jpg

8rp6sgxiuzlvmt9qmnobewgy.jpg

tk54bp8lvnjdvzxtauworgfm.jpg

nv8frdxzkrbI9qabeg5iep63.jpg

y0t9gqcbbvIhgsepiudelvkk.jpg

rzvgjekfrzndiqftjc152u98.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.