Didem Engin'in soru önergesine TOKİ'den yanıt geldi

Didem Engin'in soru önergesine TOKİ'den yanıt geldi

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan tarafından cevaplandırılması istemiyle yazılı bir soru önergesi ile Sarıyer Çayırbaşı Devlet Hastanesini sordu

Sarıyer'de 2012'nin Şubat ayında temeli atılırken 2014 yılında hizmete gireceği açıklanan Çayırbaşı Devlet Hastanesi'ndeki çalışmalar sürüyor.Hastanenin hala hizmete girmemesi üzerine CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan tarafından cevaplandırılması istemiyle yazılı bir soru önergesi sundu. Engin, Sarıyer'de bulunan İstinye Devlet Hastanesi ve İsmail Akgün Devlet Hastanesi'nin poliklinik hizmetleri ve yatak kapasiteleriyle 344 bin nüfuslu Sarıyer için yetersiz kaldığını öne sürdü.

TOKİ yanıtında şu bilgilere yer verdi: "İdaremiz tarafından 8 Aralık 2011'de 83 milyon 233 bin lira bedelle ihale edilen Sarıyer'deki 350 yataklı devlet hastanesi inşaatı işinin 6 Şubat 2012'de sözleşmesi imzalanmış ve 21 Şubat 2012'de yer teslimi yapılarak iş sonu 16 Kasım 2014 olarak belirlenmiştir. Bahse konu iş için 9 Aralık 2017'de Başkanlık oluru ile 263 gün süre uzatımı verilerek iş bitim tarihi 5 Ocak 2018 tarihi olarak belirlenmiş; ancak yüklenici firmadan kaynaklanmayan doğalgaz bağlantısı (İGDAŞ) dan dolayı süre uzatımı hakkı bulunduğu ve verilecek yeni süre ile birlikte 30 Mart 2018 tarihinden sonra geçici kabul işlemlerinin başlatılabileceği düşünülmektedir. Yukarıda belirtilen durumlardan ötürü geçici kabul işlemlerinin bitimine müteakip hastanenin ilgili kuruma devredilebileceğinin planlandığı hususunda; bilginize rica ederim"

Sağlık Bakanlığı ise sağlık yatırımlarının yer aldığı internet sitesinde hastanenin yüzde 93'nün tamamlandığını belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.