DIRECTED BY WOMEN TURKEY 2022 BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

DIRECTED BY WOMEN TURKEY 2022 BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Eylül ayında “DirectedByWomen” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan “DirectedByWomenTurkey” - Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali, bu sene 4.üncü kez seyirciyle buluşacak.

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya getirecekolan festival , 15,16,17,18  Eylül 2022 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi desteğiyle, Yeldeğirmeni Sanat Merkezinde gerçekleşecek.
Bu sene Sinemacı Kadınlar Derneği işbirliğiyle dördüncüsü gerçekleşecekolan festivalde; Ulusal, Uluslararası, Belgesel ve Genç Bakış kategorilerinde filmler ,sektörel söyleşi ve atölyeler, özel gösterim seçkileri yer alacak.Her kategoride seçilecek bir filme en iyi film ödülü verilecek. 
Türkiye’de, kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan DirectedByWomenTurkey, kısa film  alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeye, üretimlerini  teşvik etmeye ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi zenginleştirmeye,kadın sinemacıların emekleriyle , hikayeleriyle  onurlandırdığı bir film şenliği olmaya devam ediyor.

Festivale son başvuru tarihi, 20 Temmuz 2022. Başvurular Filmfreeway üzerinden kabul ediliyor. Başvuru için; filmfreeway.com/DirectedByWomenTurkey
2b32bb16-af5f-4a07-8c8b-92a22546167d.jpg


Kaynak:Haber Kaynağı
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.