Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Açılış İçin Gün Sayıyor

Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Açılış İçin Gün Sayıyor

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Muhittin Böcek’in göreve gelir gelmez hızla tamamlanması talimatını verdiği Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi, 30 Eylül’de gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor. Açılış öncesi son hazırlıklar için Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’ne inceleme gezisi gerçekleştiren Başkan Böcek, 5 katlı kültür ve ticaret merkezinde Genel Sekreter Cansel Tuncer ve ilgili daire başkanları ile birlikte incelemelerde bulundu.

Kültürel Yaşama Yeni Soluk

Başkan Böcek, Antalya’nın sosyal ve kültürel yaşamına yepyeni bir soluk getirecek olan kültür merkezi içerisindeki iki salonu da gezdi. Antalya Şehir Tiyatrosu’nun (AŞT) sezon prömiyerini de bu salonda yapacağını belirten Başkan Muhittin Böcek, toplam 66 bin metrekare inşaat alanına sahip 5 katlı kültür ve ticaret merkezinin açılmasıyla geleneksel çarşı kültürünün modern bir alt yapıyla sunulacağını söyledi.

Konservatuvar da Taşınacak

Antalya’nın yeni bir cazibe merkezine de kavuşacağını belirten Başkan Böcek, “Kültür merkezi bölümünde Antalya Şehir Tiyatrolarımızın 2 büyük sahnesi var. Birisi Türkiye standartlarında çok özel 650 kişilik, diğeri 300 kişilik bir sahnemiz. 1-8 Ekim tarihlerinde 59’uncusunu gerçekleştireceğimiz Altın Portakal Film Festivalimizin de tüm filmlerini yine bu sahnelerde halkımızla buluşturacağız. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarımızı da yine bu alana taşıyacağız. Konservatuvarımızda eğitim alan tüm kursiyerlerimiz burada kurslarına ve eğitimlerine daha iyi şartlarda devam edecek. Kültür sanat merkezimiz adına yakışır şekilde kültür ve sanatla dolu dolu olarak şehrimize hizmet verecek” dedi.

Festival Çarşısı Esnafı Dükkan Açacak

Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezinde, Festival Çarşısı esnafı olarak bilinen esnafın dükkanları olacağını, yine 33 tane daha önceki dönemden satışı gerçekleştirilen dış cephe dükkanlar olduğunu dile getiren Başkan Muhittin Böcek, “Açılış günü tüm esnafımızın dükkanlarını açabilmesi için eksikleri yerinde tespit edip hızla giderilmesini sağlayacağız. Çünkü hep birlikte halkımızla bu coşkuyu yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

Otopark, Dükkanlar, Kafe Ve Eğlence Alanları

Toplam 66 bin metrekare inşaat alanına sahip projede, binek araç ve kent merkezine gelen tur otobüslerinin park edebileceği geniş kapasiteli 3 katlı yeraltı otoparkı, dükkanlar, kafe ve eğlence alanları yer alacak. Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde geleneksel alışveriş kültürü modern bir alt yapıyla sunulacak.

 

x29bmzjegpw0ktIvjop7kg8b.jpg

oi7kpymrjeplvms9th2ngzay.jpg

lcyz9j1arhgzpbcI0vqtuyk7.jpg

avpjz7bnqkpooxulhrhfkf04.jpg

jhIttadrgxr82ihb7m6lbkl1.jpg

bv5kwlakozIcfdfytwzhc2ls.jpg

swirvx9ohktp7uwasl4qyc8f.jpg

tgsfcp1xpznaybreguujkbho.jpg

hsf8ke3txj5oIbyiqypgzun7.jpg

n4zdko0jslusvhtewjvp79f3.jpg

k08gmzctxnv65r2f1e4qlotu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.