Dr. Cengiz Alp, " Hayır’ın %56 ve %57’ın altına düşmeyecek"

Dr. Cengiz Alp, " Hayır’ın %56 ve %57’ın altına düşmeyecek"

Sarıyerin sevilen hekimi ve siyasetçisi Op.Dr.Cengiz Alp, 16 Nisan Referandum ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dr.Cengiz Alp," Toplumsal ve sosyolojik tabanlı düşünürsek ben Hayır’ın %56 ve %57’ın altına düşmeyeceğine inanıyorum"

Op.Dr. Cengiz Alp'in İstanbul Ses Gazetesine yaptığı açıklama

16 Nisan Referandum ile ilgili olarak karamsarlığa hiç gerek yok. 1000 yıllık Anadolu coğrafyasını kuran insanların iyi ve kötü günlerinin paylaşması sonucu çok büyük bir deneyim var. Bu deneyim bizi ileriye doğru taşır her türlü kışkırtmaya her türlü yanlış yaklaşmaya ve geri götürmeye yasal anlamda ve diğer anlamda çabalarına rağmen toplumumuz ileriye doğru yürüyüşünü sürdürecektir yani özgürlüğü, hakların en geniş olduğu, insanların ayrım yapılmadığı 16 Nisan’da yeni bir sayfa açacaktır. 

Yapılan çalışmalar, afiş yırtmalar, pankart asmalar bunların hiç birinin önemi yoktur. Televizyonlarda yer bulamama, muhalefet sözcülerine yer vermemesi, sürekli iktidar yanlılarının yer verilmesi toplumun gözünden kaçmadığını ve bunlarında itici olduğunu farkındayız toplumun hepsini izliyor. Halkın bunun bir seçim olmadığını bunun başka bir şey olduğunu ve bunun Hayır’ın galip geldiğinde taşların yerinden oynamayacağına ve düzeltmelerle en önemlisi de siyasi partiler yasasının düzeltmesiyle, seçim barajının düşmesiyle, milletvekili seçim sisteminin değişmesiyle, tek adamdan çoğulculuğa geçişte gerçek bir demokrasi Türkiye’de kurulabileceğine inanıyorum. Toplumun büyük bir çoğunluğu bunun böyle olmasını istiyor. Devlet, devletin yanında millet ve halk, evet ve hayır’ın yanında yakaladığımız ivmeyi moralimizi düşürmeden 16 Nisan’a kadar taşıyacağız grafiği ve sandıkta büyük bir çoğunlukla hayır çıkacağına inanıyorum.

Hayır çıkması toplumda her şeyin yerine düzene gireceğine sağlayacak. Hata yapanlar nerede hata yaptıklarını mutlaka gözden geçirecek. Burada herkes yasal anayasal sınırına çekilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çadıra gitmesi güzel hareket bence. Orada gençlerle şakalaşıp, konuşup çıkabilirdi ve orada konuştuğunu mitinge taşımasaydı iyi olurdu güzel bir hareket olurdu. Sonuç olarak orada Hayır’a çalışan  gençler var burada esperili bir dille konuşup böyle çok keskinleşmiş kutuplaşmış konulara girmeden bir hoşgörülü havada geçseydi çok iyi olurdu. Bunu farklı bir platforma çekti bu çok iyi olmadı. Biz bunlardan uzak durmalıyız sonuç olarak 16 Nisan’dan sonra yine yüz yüze bakacağız. Çok aşırı kutuplaşmaya gerek yoktur.

Toplumsal ve sosyolojik tabanlı düşünürsek ben Hayır’ın %56 ve %57’ın altına düşmeyeceğine inanıyorum. MHP tabanlı bazı kişilerin ciddi anlamda çalıştıklarını görüyorum. HDP’nin kendine göre tabanın toparlandığını ve büyük bir mağdur durumunun yaratıldığını ve tabanlarına mağduriyetlerinin anlatıldığını düşünüyorum. Akdeniz ve Ege Sahillerinde turizm gerilemesinden doğan büyük bir işsizlik ve üretim düşüklüğüne muzdarip olan geniş kitleler var bunların hepsini ekonomik geriye gidiş, işsizlik ve CHP’nin dışında sahada muhafazakar, milliyetçi tabanının tarihte ilk defa ciddi anlamda protestosu içinde referanduma gittiğini görüyorum. Hayırlı bir sonuç olacağını düşünüyorum.

Cengiz Alp kimdir, doktor cengiz alp, Cengiz Alp'in özgeçmişi, Cengiz Alp'in biyografisi, Cengiz Alp'in hayatı, Cengiz Alp'in hastanesi, Cengiz Alp kimdir?, Op.Dr. Cengiz Alp'in özgeçmişi, Dr.Cengiz Alp, Sarıyer Tıp Merkezi, Sarıyer Cengiz Alp,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.