DRAGON BOT FESTİVALİ KIYASIYA REKABETE SAHNE OLDU

DRAGON BOT FESTİVALİ KIYASIYA REKABETE SAHNE OLDU

07 Haziran 2022

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Dragon Bot Festivali kıyasıya rekabete sahne oldu. Küçükçekmece Göl Kenarı’nda düzenlenen yarışmayı izleyen Küçükçekmeceliler keyifli dakikalar geçirirken çocuklar ise kurulan oyun parkuru ve DJ performansıyla doyasıya eğlendi.

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dragon Bot Festivali’nde 24 takımdan oluşan 504 sporcu yarıştı. Birinci olan İntertek Dragon Team, ikinci Kaptan Demirbilek ve üçüncü İstanbul Üniversitesi takımına kupa ve madalyalarını Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi takdim etti.

Başkan Kemal Çebi: Tüm sporcuları tebrik ediyorum

Tüm sporcuları tebrik eden Başkan Kemal Çebi, “Küçükçekmece Gölü benim hatıralarımda en güzel yere sahip. Çocukluğum burada geçti, yüzmeyi bu gölde öğrendim. Bu gölün şimdilerde su sporlarına ev sahipliği yapıyor olması beni çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Sporun, sosyal bağları ve ağları güçlendirmek; barış, kardeşlik, dayanışma, hoşgörü ve adalet ideallerini teşvik etmek için güçlü bir araç olduğunu biliyorum. Bu hedeflerle gençlerin sporun her alanıyla meşgul olması için yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

504 sporcunun performansı izleyenlerin nefesini kesti

Küçükçekmece Belediyesi’nin spor alışkanlığını özendirerek iş ve spor rekabetinin entegrasyonunu sağlamak amacıyla düzenlediği yarışmada, 16 kürekçi, 4 yedek kürekçi, 1 davulcudan oluşan; kurumsal ve bireysel katılımcılardan oluşan 24 takım performansları ile izleyenlerin nefesini kesti.

18-50 yaş aralığındaki sporcular 200 metrelik parkurda, Türkiye Kano Federasyonu Dragon Bot Yarışma Talimatnamesine göre yarıştı. Yarışmayı heyecanla takip eden vatandaşlar eğlenceli dakikalar yaşadı. Etkinlik alanına gelen çocuklar ise gün boyu kurulan oyun parkuru, palyaço ve tahta bacak gösterisi ile keyifli dakikalar geçirdi.

Spora ve sporcuya tam destek 

Yarışmacıların yarışma sırasında kullanacağı takım formaları, tekneler, tekne ekipmanları, gölgelik çadır, davul, dümen, can yeleği ve kürek gibi gerekli tüm ekipmanlar Küçükçekmece Belediyesi tarafından sağlandı. Ayrıca yarışmaya Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü personelleri, Bilgi Evleri çalışanları, Güvenlik Amirliği ve  Arama Kurtarma Ekipleri de katıldı. 

4pboac3gxw9vuetfzrnx5ey2.jpg

sdjsy8o6okrfv7edligazxpk.jpg

ocoq8wvyctgxmf1rbI5nifhz.jpg

ydrnvq0nahardi4w79ophbbk.jpg

dbt54Iomdfkwkqao7nygrhvj.jpg

bua7ngvksnt9dbqlzyxlopw0.jpg

xt1zc5snIpepg3askiebd4oh.jpg

ohzzsIbntwygtx0f6h1kgxed.jpg

yrte4mksdjeuqdfij6aflhuq.jpg

knztdy6na4i7d8gbcxljIpr5.jpg

Ixitbrdhmp12yjx6cnzt37mz.jpg

tu4vs7l1qukooeyvg9hbwqjk.jpg

b6akrx7kqq9yubfgoujn2pse.jpg

z3qhdmajkcbwIhfyl7cgtkpg.jpg

tqbr6gwhp9cdufl2jzj1toc3.jpg

wjlaknr0cds8429mvkmx6yyv.jpg

s8f6c5ebgvlI1muhec2uoyjm.jpg

moxibhnr3s2Ikpaj4syt1v0o.jpg

h2kg4obvqu5el6zbjj80x9qg.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.