DÜNYA’NIN EN BÜYÜK ROBOTİCS TURNUVASININ STARTI YKB’DE VERİLDİ

DÜNYA’NIN EN BÜYÜK ROBOTİCS TURNUVASININ STARTI YKB’DE VERİLDİ

07 Kasım 2022

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Uluslararası VEX Robotics İstanbul turnuvası Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Guiness Rekorlar Kitabı’nda Dünya’nın en büyük robotik turnuvası olarak yer alan Vex Robotics’in İstanbul turnuvasında; farklı illerden gelen VEX IQ Challenge (ortaokul kategorisi) için 24 takım toplam 250 öğrenci, VEX Robotix Competition (lise kategorisi) için ise 20 takım toplam 200 öğrenci kazananlar listesine adını yazdırmak için 2 gün boyunca kıyasıya mücadele etti. 

VEX Robotics Turnuvası’nda öğrenciler; robot becerilerinin yanı sıra mühendislik becerilerini de sergileme fırsatı yakaladı. Takımlar otonom programlamaya yönelik becerilerini geliştirebilecekleri Programming Skills maçları ve rekabetin yanında iş birliğinin ve dostluğun ön plana çıktığı Teamwork Challenge ile hünerlerini sergilediler. 

Kazanan takımlara lise ve ortaokul kategorisinde mükemmellik, yenilik, yapı, üretkenlik, enerji, tasarım, takım çalışması alanlarında ödüller verildi. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sedat Gazi takdim etti. Turnuvada Ortaokul kategorisinde Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Üniversitesi Robot Skills alanında 2. olurken, Halkalı Bilgi Evi ise Teamwork alanında 2. oldu.

Başkan Çebi: Gelecek Sizsiniz Gençler! Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğim.

Turnuvaya katılan tüm takımları tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “ Küçükçekmece’de böyle önemli ve uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. Dünyanın en büyük robot yarışması olan Vex Robotics Turnuvası'na katılan her proje değerli ve geleceğimiz olan gençlere güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzun ispatıdır. Derece giren tüm takımları tebrik ederim. Bizim için bir diğer mutluluk ve gurur kaynağı ise, bu mücadelede ilçemizin ismini başarılarıyla temsil eden Çocuk Üniversitemiz ve Halkalı Bilgi Evi öğrencilerimizdir. Başta Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz olmak üzere, hem evlatlarıma hem de ailelerine ayrıca teşekkür ederim.” diye konuştu.

Songül Kalaycı: Uzun soluklu maratonun ilk basamağı Küçükçekmece oldu

Educat Robotics Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Songül Kalaycı, ‘’Küçükçekmece bizim için çok önemli ve heyecanlıydı. Çünkü senenin ilk sezon turnuvasıydı. Açılışı Küçükçekmece’den yaptık, buradan Türkiye ve yurtdışı olarak sürecimiz devam edecek. Aslında uzun soluklu bir maratonun ilk basamağıydı. Aynı heyecanla turnuvalara devam edeceğiz. Birçok ilden gelen ekiplerimiz var. Dünyanın en büyük organizasyonuna ev sahipliği yaptığı için Küçükçekmece Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz’’ dedi. 

p4oxakeue2u7lojwn0vsg3rr.jpg

3ezm9kufydy7znjb2la6xomg.jpg

monb8zylt0ml5sujftczhxvp.jpg

owrfcz80algdI6elcxg7yx3p.jpg

yhutn4lfep5bhjsmjmldwn60.jpg

o3ylj6ui0sfhrdIjnm8utl4n.jpg

ecipo7lg2ate6ghu83fkkvqm.jpg

kyzgveimItef4swk1cvn8bnu.jpg

ozealmgnpsmbyjsrug13qhd4.jpg

6d8jo9xvhIaza7fuse2gtlrn.jpg

lahxt2egzduyk4oIbi9wdq1j.jpg

haqzjlxgv7wivaor3muyIo1k.jpg

kcyzIb41senvgw2aikhjv05h.jpg

bvlvruej7m9fzdgpk0ybnpqf.jpg

vjl9qwjxhxfl3gk0yeomnzqs.jpg

27eiqcypzurpmksfjdxvaohI.jpg

znqkvjulecmazkfypIe7aw69.jpg

ahodg02lpbocvj35zqbmlwxy.jpg

ylacbxvmwIuuxfohrmk2vz9h.jpg

gc7ov9zvwutxfzrcik5namru.jpg

cgjy9hjcqvbbqu7gs3o60ymz.jpg

hrfIthpnb8ooywsxucg57l4m.jpg

mmrpvyjwluvrjhbuzoywa0ql.jpg

k5htz83b6jgb7ejzlxcdvtqm.jpg

xqyaj5psofvrszxy3nvibfhc.jpg

Iuzxwby37ivbkrqozejdgpnx.jpg

tryr4awjmpo2f78gvuIogq09.jpg

dkmzzakl0cb42fbhq7i9umch.jpg

lxounthcbuxsayI24s5oevfk.jpg

bwzktdc8etro5s9jly1anpvb.jpg

mmv0xztr13Isxc2udlieo5qj.jpg

bpj6lkrsy7pvgtf4l5niddn8.jpg

oyade3fzdnpu7mbcqxkjj0pf.jpg

60eweaslkybcmq2Invfxj14q.jpg

qjhcifvtukm3fpqdxoIle6em.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.