Dünya Şampiyonu Hoytur Avrupa Sahnesinde

Dünya Şampiyonu Hoytur Avrupa Sahnesinde

Yunanistan'in Iyonya bölgesi Lefkada kentinde 60 yıldır düzenlenen Uluslararası Lefkada Halk  Oyunları Festivali dünyanın farklı ülkelerinin kültürünü bir araya getirdi. Festival, müzik ve dans sanatında kültürel ve geleneksel halk oyunları ile uluslar arasında barış, dostluk ve kardeşliği pekiştirmeyi ve kültürel mirasın ülkelere tanıtılmasını amaçlıyor. Lefkada’da 1962 yılından bu yana düzenlenen festivalden davet alan Çankaya Belediyesi Hoytur Halk Dansları Topluluğu, Festival’de Anadolu folklorünün en güzel örneklerinden oluşan bir gösteri sundu.

Festivalin ilk gününde kortej yürüyüşünde de hazır bulunan Çankaya Belediyesi Hoytur Halk Dansları Topluluğu katılımcılardan büyük ilgi gördü. Latin Amerika, İtalya, Singapur, Portekiz, Sırbistan gibi ülkelerin de katıldığı festival, tiyatro,dans ve müzik sanatçılarının 5 gün boyunca kültürlerini tanıtan performanslarına sahne oldu. Hoytur festivalde kortej yürüyüşünde yer aldı ardından hem meydanda hem de festival sahnesinde Anadolu kültürünün en güzel örneklerini sergiledi. 

kpn2zp3gf6xqbjmugbeda8sv.jpg

fn0hwr9buxmm2vnsvi6zpucj.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.