Dünyanın en büyük ikinci çekiç koleksiyonu Büyükçekmece’de sergilendi

Dünyanın en büyük ikinci çekiç koleksiyonu Büyükçekmece’de sergilendi

İnsanlık tarihinin ilk yıllarından başlayarak günümüze kadar çekicin tarih boyu yolculuğunu anlatan “Çekiçhane’deki Çekiçler” sergisi, 23. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Büyükçekmece’de sergilendi.

 

Bu yıl 64 ülkeden 1500 kültür – sanat elçisinin katılımıyla gerçekleşen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali birbirinden değerli eserlerin yer aldığı sergilere de ev sahipliği yapıyor.

 

30 yılda 4 bin çekiç topladı

 

Festival kapsamında açılan Koleksiyoner Burhan Reşid’in “Çekiçhane’deki Çekiçler” sergisi yaklaşık 30 yıldır dünyanın değişik bölgelerinden toplanmış çekiçlerden oluşuyor. Burhan Reşid, dedesinin sıcak demir atölyesinde henüz çocuk yaşta başladığı çekiç koleksiyonunu geliştirerek 4000 parça ile dünyanın en büyük ikinci koleksiyonu haline getirmeyi başarmış.

 

Katılım yoğun oldu

 

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi İbrahim Çallı Sanat Galeri’nde gerçekleştirilen “Çekiçhane’deki Çekiçler” sergisinin açılış törenine katılım yoğun oldu. Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Festival Komitesi

Başkanı Dr. Hasan Akgün, Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne katkılarından dolayı Burhan Reşid’e teşekkür ederek plaket takdim etti. Sergi 6 Ağustos Cumartesi akşamına kadar açık kalacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.