e-Sevk dönemi başladı

e-Sevk dönemi başladı

Hastaların başka illere sevklerinin elektronik ortamda yapılmasına imkan veren e-Sevk Projesi Türkiye genelinde uygulamada

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, pilot uygulaması Sinop, Samsun, Çankırı ve Ankara'da yapılan ''e-Sevk Projesi''nin dün itibarıyla tüm Türkiye'de başladığı belirtildi.

 

Projenin uygulanmasıyla kağıt sevkin tarih olduğu vurgulanan açıklamada, ''Ayda ortalama 83 bin olmak üzere yaklaşık 1 milyon hasta sevki yapılıyordu. Son bir ay içinde 12 bin 57 kişinin sevki elektronik olarak yapıldı.

 

Hastane yazılımlarının tamamlanmasının ardından sevklerin yüzde 90'ı (TSK, sağlık ocakları, aile hekimlerinin bazıları hariç) elektronik olarak yapılacak'' bilgisi yer aldı.

 

Uygulamayla yol ve gündelik ödemelerin daha kısa sürede yapılacağı ifade edilen açıklamada, sevk belgesindeki hata ve eksikler nedeniyle hastaların mağdur olmasının önününe geçileceği ve usulsüzlüklerin engelleneceği kaydedildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.