Ebe Ve Hemşireler Kadrolu Çalışma İstedi

Ebe Ve Hemşireler Kadrolu Çalışma İstedi

HAKKARİ'de KESK Şubeler Platformu'na bağlı Sağlık Emekçileri (SES) Şubesi, '12 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü' nedeniyle basın açıklaması yaptı. Açık...

HAKKARİ'de KESK Şubeler Platformu'na bağlı Sağlık Emekçileri (SES) Şubesi, '12 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü' nedeniyle basın açıklaması yaptı. Açıklamada, kadrolu ve güvenceli çalışma koşulları istendi.

SES Hakkari Şubesi'nce Hakkari Devlet Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasına, Kesk Hakkari Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Cemal Balıkesir, Eğitim-Sen Hakkari Şube Başkanı Yusuf Demir ve SES üyesi ebe ve hemşireler katıldı. Basın metnini Kesk Kadın Komsiyonu Üyesi Sibel Aysel Dinç okudu. Dinç, "Sağlığın ağır ve tehlikeli iş kapsamına alınması, fili hizmet zammı kapsamına dahil edilmesi, erken emeklilik hakkı verilmesi, şiddetsiz ve güvenceli çalışma koşullarının sağlanması, kadrolu-güvenceli çalışma biçimi için, 4B, 4C, taşeron, sözleşmeli çalışan tüm ebe ve hemşirelerin kadroya alınması, haftalık çalışma saatlerinin 35 saat olması için mücadele ettik. Bundan sonra da mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

BD(FE/CK)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.