EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ UYGULAMALARI: DERS ÇALIŞMA İSTASYONLARI VE KÜTÜPHANELER

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ UYGULAMALARI: DERS ÇALIŞMA İSTASYONLARI VE KÜTÜPHANELER

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda üniversiteli gençlere seslenen Mansur Yavaş, “Finallerden sonra güzel etkinliklerde buluşmak üzere hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle Başkentli öğrencilere destek olmayı sürdürüyor.

Hayata geçirdiği öğrenci dostu uygulamalarla adından sıkça söz ettiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, herkesin bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla kütüphane ve ders çalışma salonlarının sayısını her geçen gün artırıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, kentin dört bir yanında, öğrencilerin kolaylıkla yararlanabileceği ücretsiz ders çalışma istasyonları ve kütüphaneler ile hizmet veriyor.

YAVAŞ: “FİNALLERDEN SONRA GÜZEL ETKİNLİKLERDE BULUŞMAK ÜZERE…”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Başkentli üniversitelilere seslenerek“Sevgili gençler, final zamanı geldi çattı… Kentimize kazandırdığımız ders çalışma istasyonları sınavlarınıza konforlu bir şekilde hazırlanmanız için sizi bekliyor”dedi.

Paylaşımında ders çalışma istasyonlarına tek tek yer veren Yavaş,“Finallerden sonra güzel etkinliklerde buluşmak üzere hepinize başarılar diliyorum”ifadelerini kullandı.

 

7 NOKTADA DERS ÇALIŞMA İSTASYONU

Başkentli öğrencilerin kolaylıkla yararlanabileceği 7 noktada bulunan çalışma istasyonları ve kütüphaneler şu şekilde:

GENÇ AKADEMİ SIHHİYE:Başkentli öğrencilerin ders çalışabilecekleri mekânların sayısını artırmayı hedefleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, 600 kişilik kapasiteye sahip olan Genç Akademi Sıhhiye ile üniversite öğrencilerine hizmet veriyor.09.00- 22.00 saatleriarasında öğrencileri ağırlayan Genç Akademi Sıhhiye,Sağlık Mah. Aksu Cad. No:6/A Çankayaadresinde yer alıyor.

 

YHT GAR ÖĞRENCİ ÇALIŞMA İSTASYONU:Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine harekete geçerek YHT Gar’da yapımını tamamladığı yeni Öğrenci Çalışma İstasyonu’nu da Başkente kazandırdı.

300 metrekare üzerine kurulan yeni çalışma istasyonu; 70 metrekare sessiz çalışma alanı, 60 metrekare toplu çalışma alanı, 50 metrekare kitap okuma alanı, 60 metrekare dinlenme alanı ve 60 metrekare toplantı odasıyla Başkentte yaşayan tüm öğrencilere ücretsiz olarak hizmet veriyor. 40 kişilik kapasiteye sahip olan YHT Gar Öğrenci Çalışma İstasyonu’na gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesinin sağladığı ücretsiz internet hizmetinden de faydalanabiliyor.

Eti Mahallesi Metro Girişi -1. Kat Çankayaadresinde bulunan YHT Gar Çalışma İstasyonu,09.00- 22.00 saatleriarasında Başkentlileri ağırlıyor.

 

KOLEJ TED ÖĞRENCİ ÇALIŞMA İSTASYONU:500 metrekarelik alandan oluşan Kolej TED Çalışma İstasyonu’nda; 90 metrekarelik toplu çalışma alanı, 120 metrekarelik bireysel çalışma alanı, 25 metrekarelik servis alanı, 145 metrekarelik kafe alanı ile 250 kişilik kapasitesiyle Başkentli gençlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Ziya Gökalp Caddesi ANKARAY TED Girişi -1. Kat Çankayaadresinde bulunan çalışma istasyonu,09.00- 22.00 saatleriarasında hizmet veriyor.

 

ODTÜ ÖĞRENCİ ÇALIŞMA İSTASYONU:580 metrekarelik ODTÜ Öğrenci Çalışma İstasyonu’nda öğrencilere ücretsiz internet, bilgisayar ve ücretsiz kafeterya hizmetleri sunuyor.

50 kişilik kapasiteye sahip olan istasyon,Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı ODTÜ Metro İstasyonu No:141adresinde,09.00-22.00 saatleriarasında Başkentli öğrencilere hizmet veriyor.

 

METEOROLOJİ ÖĞRENCİ ÇALIŞMA İSTASYONU:Meteoroloji Metro İstasyonu’nda hizmet veren ve 1000 metrekarelik alandan oluşan çalışma istasyonunda; 5 adet 20 metrekarelik sessiz grup çalışma alanı, 75 metrekarelik seminer ve konferans salonu, 60 metrekarelik telefon şarj istasyonu, 60 metrekarelik grup çalışma alanları, 70 metrekarelik bireysel çalışma alanları, 25 metrekarelik dinlenme alanı, 30 metrekarelik idari ofis, 15 metrekarelik kafe servis alanı, 75 metrekarelik kafe oturma alanı bulunuyor.

Kavacık Subayevleri Mahallesi Fatih Caddesi Metro Girişi -1. Kat Keçiörenadresinde yer alan Meteoroloji Öğrenci Çalışma İstasyonu,09.00- 22.00 saatleriarasında hizmet veriyor.

 

DİKİMEVİ ANKARAY KİTAP İSTASYONU:İstasyonda; ders ve hikâye kitapları, romanlar, ansiklopediler ve dergiler bulunuyor. 5 bin 222 kitabın bulunduğu kütüphanede vatandaşların kitap okuyacakları ve ders çalışacakları masalar da bulunuyor.

Dikimevi Metro İstasyonu’nda bulunan kitap istasyonu, hafta içi08.00-17.00 saatleriarasında Başkentliler için hizmet veriyor.

 

AŞTİ KÜTÜPHANE:AŞTİ’deki yenileme çalışmaları sırasında özellikle yolcuların ve çevre üniversitelerdeki öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği, grup çalışmalarının da rahatlıkla yapılabildiği seyahat temalı kütüphane oluşturuldu.

60 kişi kapasiteli AŞTİ Kütüphane’ye gelen öğrenciler,sabah 09.00 ve gece 01.00 saatleriarasında kütüphaneden yararlanabiliyor.AŞTİ Kütüphane,Beştepeler Mahallesi, Mevlana Bulvarı, No:82 Söğütözü Yenimahalle / Ankaraadresindeyer alıyor.

nb0qdlrxp1ctavrzffgIsukm.jpg

0rdafiylkz8kcwufawgohvdh.jpg

nhpgklrwxin05cs2vaff9uyd.jpg

cqpyo7fjyrbdksavzntf2evl.jpg

9kqw5ndqlnmfh8v6kuIogiju.jpg

uId54etxlzpgwo618sp3sbqm.jpg

ephyardb2wmrcgh96od8tyje.jpg

vpfs2ixt3wdukblnrora5t6j.jpg

cw4menqa7gvalbs2zhdp91pj.jpg

leyIqdvtjkfpx1aax9bzu3wp.jpg

efz1tpdtlgphrd9jck3avjmf.jpg

9g8pifIryopug4t0xax1zncm.jpg

mcrukuygxnjhaqls56dto04t.jpg

cr8hpmdvswklmjshbngjxo7i.jpg

b7d0lyilgwhxkmqeffqwt6be.jpg

r9nIxzrakw7mnxqduajlzjog.jpg

5macv3os7kdnmbfk2fyxut6i.jpg

6y7wx5yoeu1lztpj9dgkfnvp.jpg

cyb8qtuuf1xnrbammk2lgpqz.jpg

0vexc7pjlory32kjan1qsqf8.jpg

tlhgqax1miklzesfvoI4cny8.jpg

bcgvtyjxznmekvdo5hu7i3ow.jpg

pvg9hzjqtemoz1jwcnivcr2h.jpg

uenwo1xjccshyapgxsdukevz.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.