EKİP KADIN KOOPERATİFİ'NE ALTIN KARINCA ÖDÜLÜ

EKİP KADIN KOOPERATİFİ'NE ALTIN KARINCA ÖDÜLÜ

02 Kasım 2022

Küçükçekmece Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 9. Altın Karınca Ödülleri’nde Yerel Kalkınma kategorisinde “Küçükçekmece Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” projesiyle ödüle layık görüldü. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, projenin kadınların sosyal hayata katılımını ve ekonomiye katkı sağlamasını hedefleyen bir proje olduğunu söyleyerek, “Bu projeyle ödül almak gurur verici. Demek ki doğru yoldayız” diye konuştu.

Marmara bölgesindeki en başarılı belediye projelerinin yarıştığı ve iyi uygulama örneklerini tanıtmayı amaçlayan 9. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu.  Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de düzenlenen ödül töreninde 10 farklı kategoride 49 proje ödülleriyle buluştu.

Başkan Kemal Çebi: Heyecanla yürüttüğümüz bu projenin ödül alması doğru yolda olduğumuzu gösteriyor

Belediyelerin şehirlerdeki yaşam kalitesini artıran projeler üretmelerini teşvik etmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen törende Küçükçekmece Belediyesi “Küçükçekmece Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” projesi ile Yerel Kalkınma kategorisinde ödül aldı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, projenin kadınları ve kadın istihdamını desteklemesi yönüyle çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu projenin bizler için yeri çok ayrı. Altın Karınca ödülünü hak etmesinden mutluluk ve memnuniyet duyduk. Proje, etkin kadın projesi. Kadınları üretime katmak, ekonomiye katmak gibi güzel hedefleri olan bir proje. Yaklaşık 2 yıldır yürüttüğümüz proje kapsamında 8 ay gibi bir zamanda eğitim verdik ve içlerinden 31 kadınla da çalışmaya devam ediyoruz. Kadınlar burada hem ailelerine hem ekonomiye katkı sunuyor. Kadına yönelik olduğu için ve kadının üretime katılması, sosyal hayatına katılması açısından bizi heyecanlandıran bir iş. Ödülü de aldığımıza göre demek ki yolumuz doğru. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplam 375 projenin yarıştığı Altın Karınca 2022’de; Afet Yönetimi, Akıllı Şehir Uygulamaları, İklim Değişikliği ve Çevre Yönetimi, Kentsel Mimari ve Tasarım, Kentsel Planlama ve Altyapı, Kültür ve Sanat, Sosyal Hizmetler, Ulaşım ve Hareketlilik, Yerel Kalkınma, Yönetişim ve Katılımcılık olmak üzere 10 kategoride en başarılı projeler ödüllendirildi.

8z3elksfgohgdz7ypwm4qruv.jpg

vsdmfsqki6lIorw1tq9dyyvn.jpg

r54eouvupswwp1knly0jcjar.jpg

quiy1ncesbtfg245vjwoczxm.jpg

Ia7ntdq50kjayfcrfwnx4eh8.jpg

wet9ml3sshuaq2fIz4pudwno.jpg

ovetIrjb62iabm0hnsaqf3jc.jpg

ggr0j3nope7mksdqaqu59c4z.jpg

cayufw6dj4kIkwienzqm3lo0.jpg

2myfokdv1xrnhhfa8msir6kp.jpg

vptcqaecfrgIhos9la5y6jm7.jpg

yltazelnfsbthmgcwf1orsvh.jpg

fof5pemzvy4nd8bqckjbo3tk.jpg

3yyxjpchcIlzln6asgimnzdh.jpg

yziqv3pglxg5cn1mlsh76khy.jpg

tbpch2k40abael1r9gfvqo3f.jpg

9sj8mkxeizutpjIwsvla5c0m.jpg

pqxoqcxbpdfztd7b2rmrvcjy.jpg

rgkzhy4vhnsjlqdpczsdmi0g.jpg

pzrwg0v4yezmhaomkvbrna3g.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.