Elektrik kesintisi tarih olacak

Elektrik kesintisi tarih olacak

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın girişimleri sonucunda ilçede elektrik kesintilerine son verecek bir çalışma hayata geçiriliyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) yetkileri ile yapılan görüşmelerin ardından Eyüp'te, elektrik kesintilerine son verecek bir çalışmaya start veriliyor.Yetkililerle elektrik kesintilerini ortadan kaldıracak ‘Kapalı Ring’ sistemi ile ilgili görüşen Başkan Aydın, projenin ilk etabının Eyüp'te uygulanacağını belirtti.

'Kapalı Ring' sistemi Eyüp'te pilot bölge seçilen Akşemsettin, Çırçır ve Alibeyköy mahallelerinde uygulanacak. Bu üç mahallede bulunan 8 trafo üzerine kurulması planlanan sistem tamamlandığında elektrik kesintileri tarihe karışmış olacak. Çalışmada, üç mahallede bulunan 8 farklı trafolardan beslenen ve o trafoların birbirine paralel bağlandığı şebeke sistemi kurulacak. Hatlardan birinde yaşanacak herhangi bir elektrik kesintisinde ise diğer hat devreye girerek, arıza giderilinceye kadar elektrik dağıtımına devam edecek.
Kapalı Ring sistemi daha önce 2016 yılında deneme amaçlı kuruldu ve sistem sayesinde elektrik dağıtımdan kaynaklı kesintilerin önüne geçildi. Projenin İstanbul'daki elektrik kesintilerinin önüne geçmesi planlanıyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.