ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

Dj Anıl Bütün’ün performansıyla Seğmenler Parkı’nda başlayan festivale gençler yoğun ilgi gösterirken, elektronik müziğin sevilen isimleri her ay bir parkta Başkentlilerle buluşacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlediği‘Elektronik Müzik Festivali’bu yılda da devam ediyor.

Festival kapsamında; Seğmenler Parkı’nda kurulan konser alanını dolduranBaşkentligençler, Dj Anıl Bütün’ün başarılı performansıyla keyifli vakit geçirdi.

ABB SANATIN VE SANATÇININ YANINDA

ABB TV ve Youtube Kanalını üzerinden canlı olarak yayınlanan Dj Anıl Bütün’ün performansı yoğun ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesinin geçen sene olduğu gibi 2023’te deelektronik müziği ve bu tarzı sevenleri desteklemesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bütün şunları söyledi:

“Sanat ve müzikle ilgili etkinliklerin olması, bunların Büyükşehir Belediyesine ait yerlerde yapılması inanılmaz güzel bir şey. Böyle etkinlikler yapıldığı zaman geri dönüşümü çok güzel oluyor. Enerji çok güzel, daha da güzel olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesine ve Mansur Yavaş Başkan’ımıza çok teşekkür ederim.”

Doksanlı yıllardan beri elektronik müziğin Ankara’da sevilerek dinlendiğini belirten Festival Organizatörü Mustafa Demir ise“Ankara elektronik müziğin de başkenti… Elektronik müziği bu tür projelerle devam ettirebilmemiz çok güzel. Mansur Başkan’ın da buna destek olması da çok güzel. Bu tür prestijli projeler katma değeri de artırıyor. Bunun için çok memnunuz”dedi.

ELEKTRONİK MÜZİK TUTKUNLARINDAN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Seğmenler Parkı’nda serin havaya aldırmadan kendilerinielektronik müziğin ritmine bırakarak dans eden Başkentliler de gerçekleştirilen festival için ABB’ye ve Mansur Yavaş’ şu sözlerle teşekkür ettiler:

-Yağız Kaan Erdemir:“Bu tür müziği seven çoğu insan belli yerler dışında bu müziğe fazla erişemiyordu. Etkinlikler düzenleyerek bunu çok genişletti Mansur Yavaş. Bunun için ona çok teşekkür ediyoruz. Gayet rahat bir biçimde dans edebiliyoruz ve güzel müzik dinleyebiliyoruz.”

-Seray Günyaktı:“Gençlere hitap eden bu tür etkinliklerin düzenleniyor olması çok güzel bir şey. Daha önce bu tarz etkinlikler yoktu.”

-Tuğçe Kartal:“Mansur Başkan’a çok teşekkür ediyoruz. Müziğin birleştirici bir unsur. Mansur Başkan da insanları özellikle de gençleri birleştiriyor. Bu anlamda destekliyoruz ve çok seviyoruz kendisini. Hep var olsun.”

-Burhan Mutlu:“Türkiye’nin her yerinden buradaki etkinliklere büyük hayranlık duyuluyor. Kapalı mekânlara tıkılmaktan sıkıldık ve yorulduk. Bu atmosferde herkesin bir arada olması kadar mükemmel bir şey olamaz. Müzik dinlemeyi seviyoruz, elektronik müziği seviyorum ve bunu açık havada dinlemenin keyfini anlatamam.”

-Merziye Nuri:“Çok güzel bir etkinlik. Çok güzel enerji alıyoruz. Ankara’da gençler için böyle etkinliklere ihtiyaç var. Çok zevk alıyoruz, hep böyle olsun ve devam etsin.”

- Pelin İdilmez:“Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yaptığı her şeyi destekliyorum. Ankara’ya yaptığı her şeyde çok başarılı bence… Kültür sanat anlamında da yaptığı her şeyi destekliyorum.”

BAŞKENT PARKLARINDAN DJ’LERİN RİTİMLERİ YÜKSELECEK

ABB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının ev sahipliğindeve Ankara merkezli elektronik müzik topluluğu‘rave.ank’ın katkılarıyladüzenlenen festival 29 Nisan’a kadar sürecek.

Her ay elektronik müziğin bir temsilcisinin, Başkentin simge parklarında müzikseverlerle buluşacağı festival programı ise şöyle:

-Sinan Çelik (30 Ağustos Zafer Parkı-10 Şubat 2023)

-EFANİN (Anıtpark-17 Mart 2023)

-TRIART (Botanik Parkı-29 Nisan 2023)

sojmknqbarfn7fz95xxtl04l.jpg

1vjsghyow6ijxa4b5pyvfnkw.jpg

tlvdrnweIqu6cpgxmfkjcyk8.jpg

r5eqx9lpsdlqe38zgmudzcto.jpg

nzsq7e2froetjxofbvwmtkms.jpg

mnsp6ki7eo5clzu9yp4rqsov.jpg

jknjbot0lb1xzf5qecawx2gd.jpg

7hzfjjgct8hbpI1vo5pmen6k.jpg

ppnrckq89qbos6bgdajgmfwj.jpg

wxbmncwcIuirjqhsu4kv571f.jpg

vopqxa6whs4yqtmrbdfilggc.jpg

ifmdgrac3opkjw6szna0r9hq.jpg

zknmioz35r8fodgIsyupajqs.jpg

uuwqwcbz2hle49gtav8bpskk.jpg

grqwnvI9kozjh7pylstxjh0e.jpg

vogu5twjbe2ophtqas3dcwf1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.