Elmalı İslamlar’da Su Sevinci

Elmalı İslamlar’da Su Sevinci

 

 

 

İnsan sağlığını tehdit ederek sürekli bakım ve onarım gerektiren eskimiş hatlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından dünya standartlarında yeni PVC borular ile değiştiriliyor. 10 bin 600 metre uzunluğundaki ana hattın büyük bir kısmını yeni borular ile değiştiren ASAT ekiplerinin çalışmalarında sona gelindi.

10 Bin600 Metrelik Hat

Yenileme çalışmalarının üç haftalık bir süre içerisinde tamamlanacağını belirten, Elmalı ASAT Şube Müdürü Bilal Bayram “Vatandaşımızın sağlığını her geçen gün daha fazla etkileyen 10 bin 600 metrelik hatta ASAT ekipleri olarak yenileme çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. Büyükşehir Belediyesi olarak ASAT Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza en temiz, en kaliteli suyu en iyi şartlarda ulaştırmakla yükümlüyüz. İslamlar mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı sağlıklı içme suyu sunmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Yıllardır En Büyük Sorun

İslamlar Mahalle Muhtarı Bilal Karakaya da eskimiş içme suyu isale hatlarından dolayı uzun yıllar sıkıntı yaşandığını belirterek, şunları söyledi; “Sürekli patlayan hattın arızaları son yıllarda giderek artan bir hal almıştı. Yaşanan sıkıntıları Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ilettik sağ olsun hemen talimat vererek çalışmaları başlattı, yanımızda oldu. Mahallelimiz adına bizleri kaliteli ve sağlıklı su ile buluşturan başkanımıza canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.”

En Büyük Zorluğu Kadınlar Çekiyor

Mahalle sakinlerinden Zeliha Aydoğmuş ve Mürüvet Karaman da yaşanan su sıkıntısı nedeniyle en büyük zorluğu kadınların çektiğine işaret ederek. “Açıyorsun çeşmeyi su yok.  Sürekli su kesintileri yaşadık. Ama şimdi bu çalışmayla suyumuz olacak.

Başkanımızın sözüyle düzeleceğine inanıyoruz. Kurtarırsa bizi Muhittin Böcek başkanımız kurtarır” diye konuştu.

vaxgbiylrgprtp4y0sc29e6j.jpg

ydp9lkmrjgeyh7xz4c3hkbpw.jpg

twu27gvgr0oblqqaipafjvdw.jpg

laxpd6i0hnooz4dgpjxeIru7.jpg

hklwncvjfqdkru46bltjpogf.jpg

vxrts6plbtqgyedIvpmuyjmf.jpg

rsI7ze4wupdf1xqlmbevxogc.jpg

ebtgvrny1ju8indljvdpb4gx.jpg

ungcpevwxfw8fsmal7rtoryv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.