ENGELLİLER HAFTASI’NDA ÖZEL SERGİ

ENGELLİLER HAFTASI’NDA ÖZEL SERGİ

10- 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Silivri Belediyesi ve Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında ilçe sahilinde Engelliler Haftası Sergisi açıldı.

Silivri Belediyesi ile Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Engelliler Haftası kapsamında Silivri Sahili’nde özel bir sergi düzenlendi. Sergiye; Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Abdullah Bilgin Güllüoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Özel Artı Bir Renk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Mesut Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Silivri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Aktif Çağrışım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi katıldı .Yıl boyunca çalışmalar yapan engelli öğrenciler, açılan sergide el emeği ürünlerin satışını gerçekleştirdi. Ahşap  boyamalar, tual  çalışmaları, nikâh  şekerleri, seramik  boyama, sabun  çalışmaları ve tablo  çalışmaları sergiyi gezenlerden tam not aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay sergileri gezerek el emeği ürünleri yakından incelediler.


Kaynak: istanbulses / Silivri


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.