ENGELSİZ YAŞAM FESTİVALİ’NDE BİNLERCE GENÇ VE ÇOCUK YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

ENGELSİZ YAŞAM FESTİVALİ’NDE BİNLERCE GENÇ VE ÇOCUK YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

İstanbul'un dört bir yanından festivale katılım sağlayan binlerce genç ve çocuklardan kimisi enstrüman çaldı, kimisi engelsiz yarışmalara katıldı, kimisi de workshoplarda özel yeteneklerini gözler önüne serdi. Halk oyunlarından, sihirbazlık gösterisine birçok etkinliğin olduğu festivalde gençler ve çocuklar doyasıya eğlendi. Vatandaşlar festivale çocukları ile birlikte yoğun ilgi gösterdi.

Festivale katılım sağlayan başkanımız Hilmi Türkmen çocuklar ile sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Etkinlikte konuşan başkanımız, “Bugün Üsküdar Validebağ Korusu tarihi bir anı yaşıyor. Türkiye'de gerçekleşen ilk engelsiz yaşam festivali. Bu festivalimizde engelli çocuklarımız, aileleri, engellilerle ilgili Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları adeta bütün Türkiye bütün İstanbul, Üsküdar'a Validebağ Korusu'na aktı. Muazzam bir katılım. 10 bine yakın burada misafirimiz var şu anda. Bunun bir kısmı engelli çocuklarımız, engelli vatandaşlarımız, onların aileleri, kurslarda görev yapan hocalarımız, bu işin tüm ilgilileri, muhatapları tarihi bir gün festivali yaşıyorlar. Türkiye'de inşallah bu işin önünü açmış olacağız. Bundan sonra bu festivaller artarak devam eder diye düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

vuyqch8tsrbhfziIsv4downq.jpg

yv5mwzksqxsbh3derlktbpno.jpg

ywaoliInq6ndrmvjgdmqouej.jpg

uu05scdn3yjnfrho1x2vgfte.jpg

dIk93ei2pqzbux0adryfvuwj.jpg

lez3utdpkxmajplobgv4y9vu.jpg

5jthyuxI6bpgdudrps2azekt.jpg

wros92pxybql1yexvnghp0jk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.