Erdoğan'dan 'kabine revizyonu' sinyali!

Erdoğan'dan 'kabine revizyonu' sinyali!

Başbakan Erdoğan demokratikleşme paketine yönelik eleştirilere yanıt verdi. BDP'nin eleştirilerini yersiz bulduğunu söyleyen Erdoğan, yerel seçimler öncesi kabine revizyonu olabileceği sinyalini verdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, BDP'nin eleştirisini yersiz bulduğunu söyledi.

"Biz bu paketi bütün beklentilere cevap verebilecek şekilde yaptık" diyen Erdoğan, "Beklentilerin sonu hiçbir zaman gelmez. Ülkemizdeki tüm inanç gruplarının kendilerine göre beklentileri vardır.

Medya bunu çok iyi gördü, değerlendirdi fakat çok iyi görmeyenler, bunlar parmak sayısını bile bulmaz, onlar da bardağın boş tarafında acaba kaç santim var ona bakıyor. Şu yapılanları bir görün bir defa.

Bunlar bize yıllarca seçim barajı düşsün dediler, şimdi de onu da eleştiriyorlar. Siz kendi önerizi getirin, onu da değerlendirelim. Suça karışmayan PKK'lılar 3. ve 4. yargı paketine göre zaten hapisten çıkması gerekiyorsa çıkıyordu. Bunlar her şeyi birbirine karıştıyor galiba" şeklinde konuştu.

Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Kenan Evren benzetmesi ve "AKP'nin seçim paketi olmuş" söylemine, "Benim için onların ne dediği değil halkımın ne dediği önemli. Ben milletin nabzını tuttum, kamuoyunun nabzını tuttum, ona göre hazılandı bu paket" diye yanıt verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesi kabine revizyonu olup olmayacağı sorusuna "Her şey olabilir" yanıtını verdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.