Erhan Adem'den Yangın Felaketine Karşı Milli Birlik Çağrısı

Erhan Adem'den Yangın Felaketine Karşı Milli Birlik Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Tarım ve Orman Gölge Bakanı Erhan Adem, ülkede yaşanan orman yangınlarıyla ilgili iktidara bir kez daha çağrıda bulundu. CHP Genel Genel Başkan Yardımcısı Adem, “Gelin orman yangınlarına karşı el ele verelim. Bakanlıklar, belediyeler ve ilgili tüm kurumlar güçlerini birleştirsin. CHP'nin yerel yönetimleri yangınların önlenmesi için iş birliğine hazırdır" dedi.

Bu meselenin siyaset üstü olduğunu belirterek tüm siyasi parti ve kesimleri yangınlara karşı milli bir seferberlik başlatmaya çağıran Genel Başkan Yardımcısı Erham Adem "Meclis'imizin de bir an evvel harekete geçerek acil önlemler alması şarttır. Üniversitelerimiz, STK'larımız ve halkımızla el ele verip ortak bir seferberlik başlatmalıyız" ifadelerini kullandı.

Adem, ülke genelinde meydana gelen orman yangınları nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye son günlerde orman yangınlarının yarattığı büyük bir yıkımla karşı karşıya. Yüzlerce hektarlık ormanlık alanlar küle dönerken, onlarca can kaybı ve sayısız ev, işyeri ve hayvan telef oldu. Yaşanan bu büyük felaket karşısında yürekler dağlandı. Bu noktada, siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak, tüm kesimlerin acilen harekete geçmesi bir zarurettir. Çünkü doğa, hiçbir siyasi aidiyete bakmaksızın hepimizindir. Ormanlarımızın yangınlara teslim olmasına asla izin veremeyiz.

Türkiye son günlerde orman yangınlarının yarattığı büyük bir yıkımla karşı karşıya. Yüzlerce hektarlık ormanlık alanlar küle dönerken, onlarca can kaybı ve sayısız ev, işyeri ve hayvan telef oldu. Yaşanan bu büyük felaket karşısında yürekler dağlandı.

Ormanlarımız sadece ağaçlardan ibaret değildir. Ormanlar, üzerinde yaşadığımız bu toprakların akciğerleridir. Doğanın ve yaban hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yarınlarımızın teminatı olan bu cennet köşelerini koruyamadığımız takdirde geleceğimizi de karartmış oluruz.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara bir kez daha çağrıda bulunuyoruz:

Gelin, orman yangınlarına karşı el ele verelim. Bakanlıklar, belediyeler ve ilgili tüm kurumlar güçlerini birleştirsin. CHP'nin tüm yerel yönetimleri yangınların önlenmesi için iş birliğine hazırdır.

Bu mesele siyaset üstü bir konudur. Meclis'imizin de bir an evvel harekete geçerek acil önlemler alması şarttır. Üniversitelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve halkımızla el ele verip ortak bir seferberlik başlatmalıdır. Orman köylülerimizin geçim kaynakları iyileştirmeli, ağaçlandırma seferberliği başlatmalı ve ormansızlaşmaya neden olan uygulamalardan vazgeçilmelidir. Ayrıca yangınlara anında müdahale edebilmek için itfaiye ve orman işçisi istihdamı artırılmalı, araç filoları güçlendirilmelidir.

Çünkü Ormanlarımızı korumak geleceğimizi korumaktır. Hep birlikte hareket edersek bu yangın felaketine dur diyebilir, doğamızı kurtarabiliriz. CHP olarak her türlü katkıyı sunmaya hazır olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna bildiririz.

Hep birlikte hareket edersek başarabiliriz.”


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.