Esbim, 80 Kişiye Daha İş Buldu

Esbim, 80 Kişiye Daha İş Buldu

Esenyurt’ta işsizlik sorununa çözüm bulmakamacıyla kurulan ve bugüne kadar binlerce vatandaşın iş sahibi olmasınısağlayan Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), işveren ve iş arayanlarıbuluşturarak 80 vatandaşa daha istihdam sağladı.

Türkiye’ninkanayan yarası işsizliğe çözüm bulmak amacıyla iş arayan ve işverenlerlegörüşmeler yapan ESBİM, Esenyurt’ta faaliyet gösteren sektörün öncü iki tekstilfirmasının talebi üzerine işe alım mülakatı gerçekleştirdi. Esenyurt BelediyesiKültür Merkezi’nde yapılan mülakatlara katılan adaylar içerisinden belirlenenşartları taşıyan 80 kişi işe yerleştirildi.

“İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETMEYE DEVAMEDİYORUZ”

Son bir aydagerçekleşen 214 mülakatın içinden 1841 vatandaşın iş sahibi olduğunu vurgulayanYerel Hizmetler Müdürü Orhan Ayyıldız şöyle konuştu: “ESBİM olarak işarayanlara umut olmaya devam ediyoruz. Son üç yılda bize başvuran vatandaşsayısı 112 bin. Bu başvuranların içinden 40 bin 617 kişiyi istihdam ettik. Bizimamacımız, işveren ve iş arayanı aynı noktada buluşturmak. Vatandaşlarımız karda,kışta ve soğukta, mahalle mahalle, sokak sokak iş aramak yerine bize gelip çokrahat bir şekilde sektörlerin firmaları ile buluşuyor. Son bir ayda 214 mülakatgerçekleştirdik ve bunların içinden 1841 kişinin istihdamını sağladık. EsenyurtBelediyesi olarak işsizlik sorununa çözüm üretmeye devam ediyoruz. Başkanımızıntalimatıyla Esenyurt’ta, çalışmak isteyen bir tane vatandaşımızın dahi işsizkalmayacağı şekilde ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. İş arayanherkesi ESBİM’e davet ediyoruz.”

og8feyvrbsq9mhnmki4afz1n.jpg

bqvcusI1skhthragmfi0ode8.jpg

ulwq5waeik6xa8ymzclksfe1.jpg

0xpxcnIdomwbghuqvtwstkra.jpg

2b7ph1uz6bjtfIe3hg0sxlvj.jpg

ffmayew5iItbgqvhatgr4wub.jpg

0wvpocdrmustisyqecp7warv.jpg

mIyg8ahndw6na49bx7rqpckm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.