Esbim, Umut Olmaya Devam Ediyor

Esbim, Umut Olmaya Devam Ediyor

400 vatandaş daha iş sahibi oldu

Esenyurt’ta işsizlik sorununa çözüm bulmak amacıyla kurulan ve bugüne kadar binlerce vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), işveren ve iş arayanları buluşturarak 400 vatandaşa daha istihdam sağladı.

Türkiye’nin kanayan yarası işsizliğe çözüm bulmak amacıyla iş arayan ve işverenlerle görüşmeler yapan ESBİM, Esenyurt’ta faaliyet gösteren sektörün öncü tekstil firmalarından birinin talebi üzerine işe alım mülakatı gerçekleştirdi. Esenyurt Belediyesi Nikâh Sarayı’nda yapılan mülakatlara katılan adaylar içerisinden belirlenen şartları taşıyan 400 kişi işe yerleştirildi.

“Esenyurtlu Vatandaşlarımıza İş Bulma Gayreti İçerisindeyiz”

Günde en az on iki mülakat gerçekleştirdiklerini ifade eden Yerel Hizmetler Müdürü Orhan Ayyıldız, “Bizler ESBİM olarak günde en az on iki tane mülakat gerçekleştiriyoruz. Amacımızişverenle iş arayanı buluşturmak. İş arayanları, öncü firmalarla bir araya getiriyoruz, şartları kendileri konuşuyor. Son üç yılda kırk binin üzerinde bir istihdam sağladık. Ülkenin kanayan yarasına, işsizliğe çözüm üretmek adına yerelde, Başkanımızın da destekleriyle Esenyurtlu vatandaşlarımıza iş bulma gayreti içerisindeyiz. rk kişilik bir ekiple, veri tabanımıza bağlı yaklaşık 2 bin 500 oranında firma var. Bu sayede vatandaşımızı sanayi ile buluşturuyoruz” dedi. 

“Bu Şartlarda İş Bulduğum İçin Mutluyum”

Aylardır iş aradığını söyleyen Emrah Bilmez, “Aylardır iş arıyorum. Böyle bir platformun insanlara faydasının olması çok güzel. Çoğu insan nerede iş bulacağını bilmediğinden dolayı ESBİM’in olması iyi oluyor. Bu şartlarda iş bulduğum için mutluyum” derken, ESBİM ile iş bulan Müslüm Açıkgöz ise Esenyurt Belediyesi’ne teşekkür ederek şöyle konuştu: “Esenyurt Belediyesi’neyapmış olduğu bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. İnsanlara iş imkânının verilmesi çok güzel. Burayı bilmeyen, bulamayan insanlar var. Onlara da umut olur. İnternet aracılığıyla ESBİM’i buldum. Tavsiye edenler de oldu. İş sahibi olduğum için mutluyum.” 

x9fj3ghmpgnoa5psszur6chv.jpg

lvf6pdpb3n7yiw5kjhmrxtn8.jpg

kmwcqemh6dzlxc8tfh1Ir0ra.jpg

i8vgwtIu2zmldphpsr7yzfku.jpg

h87tIsfpiyl1kkjbhpwoaav0.jpg

vtq57kucfyry8mkp14j6mtln.jpg

yafzurmsb74hd3q59ijmgexn.jpg

8nfr71svu4ezaqh6lwtajyke.jpg

7xshuz3v0ky96ljqnoqlpgwa.jpg

hiu0fzgdyokeb57mwkhppo8x.jpg

gI7ktw4omgyp8mhqrj2qevbf.jpg

Ijys9q0o4lnxw1cvjktmbk8r.jpg

hz4pxgozt5svIgxmy1svmepo.jpg

yjsg1v6qon2wz3um5wd0apvs.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.