ESENYURT BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE BULUŞTURDU

ESENYURT BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE BULUŞTURDU

Esenyurt Belediyesi, Temmuz ayında hizmetlerini sürdürdü. 3 bin 282 adet gıda kolisi desteğini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıran Esenyurt Belediyesi, ilçe genelinde de bin 892 ton asfalt, 13 bin 892 metrekare parke ile yolları yeniledi.

Esenyurt Belediyesi, Temmuz ayında hizmetlerini sürdürdü. 3 bin 282 adet gıda kolisi desteğini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıran Esenyurt Belediyesi, ilçe genelinde de bin 892 ton asfalt, 13 bin 892 metrekare parke ile yolları yeniledi.

Esenyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere 3 bin 282 adet gıda kolisi dağıttı. Esenyurt Belediyesi, yine dar gelirli vatandaşlara 8 bin 389 porsiyon ‘Sıcak Yemek’ desteği, 5 bin 382 paket ‘Kahvaltılık’ yardımı, 6 bin 552 adet ‘Alışveriş Kartı’, ‘Bebek Bezi’ ve ‘Mama’ desteği ile ‘Nakit Eskart’ yardımında bulundu.

SAĞLIK HİZMETLERİ ARTTI

Esenyurt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde 505 vatandaşı‘Hasta Nakil Ambulansı’, bin 382 kişiyi de ‘Toplu Taşıma ve Asansörlü Araç’ hizmeti ile sağlık kuruluşlarına ulaştırdı. Ekipler, bin 69 vatandaşa ‘Evde Sağlık’, 16 kişiye düzenli olarak 73 seans ‘Evde Fizik Tedavi’ hizmeti verdi.

Esenyurt Belediyesi, Özel Eğitim Merkezi’nde 51 çocuğa 173 saat ‘Dil ve Konuşma Terapisi’ eğitimi, 54 çocuğa 185 seans ‘Bireysel Eğitim’, 9 çocuğa 31 saat ‘Oyun Terapileri’ ve 18 aileye ise 32 seans ‘Psikolojik Danışmanlık’ hizmeti verdi.

Esenyurt Belediyesi, Engelliler Koordinasyon Merkezi ise engelli ve 65 yaşüzeri 43 vatandaşa ‘Evde Temizlik’, 50 vatandaşa ‘Kişisel Bakım’ hizmeti verirken 148 vatandaşa da ‘Sağlıklı Beslenme’ ve ‘Diyet’ programı uyguladı. Öte yandan 45 engelli vatandaş Engelli Koordinasyon Merkezi’nde verilen El Sanatları, Müzik ve Folklor kurslarından faydalandı. 

İSTİHDAM MERKEZİ 169 KİŞİİŞE YERLEŞTİRDİ

İş arayanlar ile işveren firmaları buluşturarak vatandaşların istihdam edilmesini sağlayan Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), Temmuz ayı içerisinde bin 169 kişinin işe yerleştirilmesini sağladı.

SOKAK HAYVANLARINA SU VE MAMA DESTEĞİ

Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçede bulunan sokak hayvanlarını sıcak havalarda su ve mama desteğini sürdürdü. İlçe genelinde sokak hayvanlarına 18 bin 355 kilogram mama dağıtımı yapan ekipler, aynı zamanda can dostlarımızın sağlıklı yaşamaları için de destek verdi. Temmuz ayında 587 hayvanın tedavisini yapan ekipler, 748 hayvanın aşılamasını, 39 hayvanın ameliyatını, 71 kedi ve köpeğin de kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi.

YEŞİLLENDİRME ÇABALARI 

Yol ve kaldırımlar Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yenilenerek, ilçe genelinde bin 892 ton asfalt, 13 bin 892 metrekare parke yol ve tamiratı yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde 450 ağaç, 26 bin 92 çalı dikimi ve 5 bin metrekare çim serimi yaparak Esenyurt’u yeşillendirmeye devam etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.