ESENYURT BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK

ESENYURT BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK

Esenyurt Belediyesi, pandemi döneminde öğrencilere destek olmaya devam ediyor.

 

Üniversiteye hazırlık kursları, kültür-sanat etkinlikleri başta olmak üzere 52 branşta ders konuları, YouTube’a yüklendi. Öğrenciler istedikleri bölümleri izleyerek eğitimlerine devam edebilecek.
 

Esenyurt Belediyesi, pandemi döneminde öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Üniversiteye hazırlık kursları, kültür-sanat etkinlikleri başta olmak üzere 52 branşta ders konuları, YouTube’a yüklendi. Öğrenciler istedikleri bölümleri izleyerek eğitimlerine devam edebilecek.

Kültür İşleri Müdürlüğü Sürekli Eğitim Merkezi, pandemi nedeniyle eğitimlerin aksamaması için öğrencilere yönelik çalışma başlattı. Üniversiteye hazırlık kursları, kültür-sanat etkinlikleri başta olmak üzere 52 ayrı branşta çekilen ders videoları, YouTube’a yüklendi. Öğretmenler tarafından çekilen ve tüm konuları içeren videolara “Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi” kanalından ulaşılabilecek.

52 BRANŞ YOUTUBE’A YÜKLENDİ

Hazırlanarak yüklenen derslerden bazıları şöyle:

Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya; Türk İşaret Dili, Akıl ve Zekâ Oyunları, Yaratıcı Drama; Keman, Gitar, Bağlama, Temel Müzik Kavramları; Biçki Dikiş, Örgü, Gravür Ahşap Yakma, Dekoratif El Sanatları, Kurdele Nakışı ve Kaatı Sanatı.

“PANDEMİ SÜRECİNDE YAŞAMIŞ OLDUĞUMUZ SIKINTILARI BİRAZ OLSUN HAFİFLETMEK İÇİN”

Hazırlanan videolara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Pandemi sürecinde yaşamış olduğumuz sıkıntıları biraz olsun hafifletmek için arkadaşlarımız birçok çalışma yaptı. Eğitimin aksamadan devam etmesi için Youtube kanalında yayınlanan videolar hazırladı. Bu videolarda müzik, el sanatları, üniversiteye hazırlık kursları ve buna benzer birçok alanda eğitim videosu hazırladı. Çok faydalı videolar, lütfen bu videoları takip edin. Özelikle Esenyurtlular için hazırlandı ama Türkiye’deki herkes bu videolardan faydalanabilir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.