Esenyurt Belediyesinin 5 Yıllık Yol Haritası Masaya Yatırıldı

Esenyurt Belediyesinin 5 Yıllık Yol Haritası Masaya Yatırıldı

Esenyurt Belediyesinin, 2025-2029 dönemi stratejik plan hazırlık çalışmalarıylailgili düzenlendiği Muhtarlar Çalıştayı’nda konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr.Ahmet Özer, “Siz bizim elimiz, kolumuz olacaksınız. Bir kentlilik bilinciyle Esenyurt’asahip çıkacaksınız. Bunu yaptığınız takdirde 5 yıl sonra daha güzel birEsenyurt’ta yaşamış olacağız” dedi.

Esenyurt’ta, 2025-2029 dönemi stratejik plan hazırlık sürecinde ilçeyedeğer katacak projeleri görüşmek amacıyla Muhtarlar Çalıştayı düzenlendi. EsenyurtKültür Merkezi’nde gerçekleşen çalıştaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer,Esenyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kuzğun ve 43 mahalle muhtarı katıldı. Günboyu devam eden programda önümüzdeki 5 yılda; yeşil alan, eğitim, sağlık, spor,altyapı gibi alanlarda ilçeye kazandırılacak projeler, acil yapılması gerekençalışmalar ve mahallelerin ihtiyaçlarıyla ilgili fikir alışverişindebulunularak izlenecek yol haritası çıkarıldı.

“Siz BizimElimiz, Kolumuz Olacaksınız”

Esenyurt’u halkçı belediyecilik anlayışıyla yönettiklerinin altınıçizen Başkan Özer, “Hedefimiz katılımcı yerel yönetim yani halkın işin içindeolduğu bir yerel yönetim sistemi uygulamak… Yönetim işini halkla beraberyapacağız. Bundan sonra rantçı belediye değil, halkçı belediye olacak. Onuniçin bu çalışmaları başlatıyoruz. Zaten siyasetin de işlevi bu. Üretimiartıracağız. Buradan çıkan rantı halka dağıtacağız. Muhtarlarımız da bizim içinönemli. Siz bizim elimiz kolumuz olacaksınız. Bir yanlış varsa düzelteceksiniz,eksik varsa gidereceksiniz. Esenyurt’a sahip çıkarak, bir kentlilik bilinciedineceksiniz. Bunu yarattığımız takdirde, Allah’ın izniyle 5 yıl sonrabambaşka bir Esenyurt’ta yaşamış olacağız. Çocuklarımız daha güzel birEsenyurt’ta daha güzel bir dünyada yaşamış olacaklar. O nedenle bu işi sizdenbaşlattık” diye konuştu.

 

qtov5hx2ourswe9c46zvgate.jpg

5ngafftgpudhe8t6jxbu12vr.jpg

3pne5sxkpfogzctvatww1udg.jpg

mkmibgnztladyq2wfepvItc7.jpg

c6ewnmfve0razlI82c3o4dkq.jpg

rjie4aqpwh93Ik7g1xcloezs.jpg

bemug2tp6f1ae0qsyic7zqco.jpg

pel2brpinwqqdbl8att6cdkf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.