Esenyurtlu Gençler, Unutulmayacak Bir Kamp Yaşadı

Esenyurtlu Gençler, Unutulmayacak Bir Kamp Yaşadı

Esenyurt Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Haftasıkapsamında Esenyurtlu gençlere yönelik bir “Gençlik Kampı” düzenledi.

EsenyurtBelediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un katılımıyla Çanakkale Şehitliği’nde başlayanetkinlik, kamp alanında yaşanan keyif dolu aktivitelerle devam etti.

19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında bir“Gençlik Kampı” düzenleyen Esenyurt Belediyesi, birbirinden güzel etkinliklergerçekleştirerek Umudun Şehri’nin gençlerine keyifli anlar yaşattı. Kahvaltıylabaşlayan etkinliğin sabahında Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’unkatılımıyla Çanakkale gezisi gerçekleştirildi. Rehber eşliğindegerçekleştirilen gezide Mecidiye Tabyası, Şehitlik Anıtı, Conk Bayırı veMustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarıyla birlikte vatan için canlarınıortaya koyduğu 57. Alay Şehitliği ziyaret edildi. Başkan Bozkurt’un gençlerlebirlikte şehitliğe karanfil bırakmasının ardından kamp yapılmak üzere EdirneGökçetepe Tabiat Parkı’na geçildi.

Başkan Kemal Deniz Bozkurt, kamp alanındagençlerle birlikte çadır kurdu. Dans yarışmalarının ve akşam yemeğinin devamında Başkan Bozkurt vegençler kamp alanında yakılan ateşin etrafında buluşarak hep birlikte şarkılar söyleyip halay çekti.Keyifli anların yaşandığı kamp gecesinde, yapılan şarkı yarışmaları ile gençleryeteneklerini sergiledi. Gençlik Kampı’nın son günü, Belediye Başkanı KemalDeniz Bozkurt’un katılımıyla sabah egzersizi ve doğa yürüyüşü ile başladı.Zipline aktivitesi ile heyecanın ve eğlencenin aynı anda yaşandığı kampetkinliği, yapılan spor müsabakalarının ardından çekilen 19 Mayıs hatırafotoğrafları ile sona erdi.

“HayatAynı Zamanda Güzellikleri Paylaşmaktır”

Gençlerle olmaktan mutlu olduğunu ifade eden BaşkanBozkurt paylaşmanın önemini vurgulayarak şöyle konuştu: “Umudun Şehri’ningençleriyle beraber 19 Mayıs’ı Çanakkale’de karşılayalım dedik. Hem Çanakkaleruhunu anlamak, anlatmak için hem ne kadar zengin bir mirasın bizedevredildiğini ve bu ülkenin sınırlarının hangi şartlarda çizildiğini anlamak,anlatmak için hem de bundan sonra geleceğe bakarken birbirimizi tanıyıpanlayıp, beraber spor yapıp, eğlenceler yapıp, türküler söyleyip vebirbirimizle tecrübelerimizi paylaşmak için bir araya geldik. Dolu dolu biretkinlik oldu. Dün yağmura rağmen zor koşullarda da beraber neler yapacağımızıtest etmiş olduk. Dayanışarak çok güzel anlar yaşamış olduk. Hem benim için hemde arkadaşlarımız için çok güzel bir etkinlik oldu. Hayat sadece çalışmak değil, aynı zamandagüzellikleri paylaşmak ve birlikte güzel vakit geçirmektir.”

“Çanakkale’dekiManevi Değeri En İçten Duygularla Hissettik”

Bir genç olarak geçirdiği kamptan çok memnunolduğunu belirten Veysel Demir, “Çanakkale’deki manevi değeri en içtenduygularla hissettik. Başkanımız da bizimleydi, beraber şehitliklere karanfilbıraktık. Sonrasında kamp etkinliklerimiz oldu, çok güzel geçti. Berabertürküler söyledik, şarkılar söyledik, halay çektik, çok eğlenceli geçti”şeklinde konuştu ve başta Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt olmaküzere etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Katıldığı etkinliklerin kendisine faydalıolduğunu vurgulayan Muhammed Özer ise “Çanakkale’nin tarihiyle alakalı önemlibilgiler edindik. Tarihî ufkumuz genişledi” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.