Estetik Yaptırmayı Düşünenler Dikkat

Estetik Yaptırmayı Düşünenler Dikkat

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri estetik ameliyat olmayı planlayan kişileri uyardı.

 Estetik cerrahinin son yıllarda kadın erkek demeden her kesimde önemini korurken, bu düşüncede olan kişilerin öncelikle bilmesi gereken noktalar bulunduğunu söyleyen Op. Dr. Sivri, “Gün geçmiyor ki medyada estetik harikası ya da estetik mağduru insanları görmeyeli. Sizde vücudunuzun ya da yüzünüzün herhangi bir yerinden memnun değilseniz ve estetik yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle size önerim reklam kokan tanıtımları dikkatli ve iyi analiz etmeniz olurdu. Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki medyada çokça ismi geçen doktor en mükemmel ve işini en iyi yapan doktor maalesef değildir” dedi.


Op. Dr. Ayşegül Sivri medyanın ve internetin en önemli rolünün ameliyatlar hakkında bilgi sağlaması olacağını dile getirerek, “Estetik ameliyat olmayı düşünüyorsanız medya ve interneti kullanarak ameliyatlar hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Çünkü bildiğiniz yolda gitmek korkularınızı oldukça azaltacaktır. Aradığınız doktoru bulduğunuzda aklınızdaki bütün soruları muhakkak ona sorun, hepsinin cevabını bilinçli bir şekilde arayın dedi ve ekledi; Zaten estetik yaptırmayı düşündüğünüz kişiye tüm sorularınızı rahatlıkla sorabilmelisiniz. Doktorunuza güven hissi duyabilmek için ve ona isteklerinizi iletirken muhakkak daha önce yapmış olduğu ameliyatlarla sizi bilgilendirmesini isteyin. Doktorunuzdan ameliyat aşamalarını tek tek öğrenin. Ne kadar çok detay öğrenirseniz kararınızda o kadar etkili olur ve birbirinizi o kadar net anlarsınız. Ameliyatı, ameliyat öncesini ve özelliklede ameliyat sonrasını sorguların. Çünkü kişi bildiği yolda yürümekten asla korkmaz, bilmediği yoldan korkar. Ne olursa olsun kararı asla hemen vermeyin ayrıca hiç kimsenin zamanlama ile ilgili baskı yapmasına da izin vermeyin” diye konuştu.

“Kararınızı sakin olduğunuz bir anda vermeye çalışın” diyen Op. Dr. Ayşegül Sivri daha sonra şunları kaydetti: “Her ne kadar günümüzde oldukça yaygın olsa da estetik ameliyat sonuçta bir çeşit ameliyattır. Sanıldığı gibi hemen karar verilecek türden bir ameliyat değildir. Ek bazı rahatsızlıklar (nefes alma problemi olanların beraberinde burun estetiği de yaptırması gibi) nedeni ile belki zorunluluk nedeni ile karar vermiş olabilirsiniz ama burada bir zorunluluk olmadığını, kendi iradeniz ile bir sonuç beklediğinizi unutmayın. Bence estetik ameliyatlar için en önemli sorulardan birisi budur. Her işte olduğu gibi estetik ameliyatında bir maliyeti, bir el emeği ve tabiki vergisi vardır. Hastalarım ile konuşurken her zaman söylediğim ve örnek verdiğim bir cümle ‘ucuz etin yahnisi yavan olur’ şeklinde oluyor. Ama bu demek değil ki estetik ameliyatlar için gereğinden fazla para harcadığınızda sonuç çok daha güzel olacak. Estetik ameliyatların ortalama fiyatı ülkemizde bellidir. Bu fiyatların çok altında veya çok üstünde ödeme yapmak çoğu zaman sizi doğru sonuca ulaştırmaz. Ödeyeceğiniz para karşılığı alacağınız hizmet uzunca bir süre, belki 20-30 yıl kullanacağınız bir ürün olduğu için ani karar vermek yerine ödeme zorluğu çekiyorsanız ameliyatınızı bir süre ertelemenizi tavsiye ederiz. Hepimizin bildiği gibi sağlık ve güzellik kişinin en önemli hazinesidir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum