EYLÜL AYI MECLİSİ 2. BİRLEŞİMİ PERŞEMBE GÜNÜ

EYLÜL AYI MECLİSİ 2. BİRLEŞİMİ PERŞEMBE GÜNÜ

Silivri Belediye Meclisi'nin 08.09.2021 Perşembe tarihine rastlayan Eylül Ayı Toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu, saat 10.30’da Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek. Meclis toplantısında görüşülecek gündem maddeleri şu şekilde;

G Ü N D E M :

1 - Silivri’de faaliyet gösteren Bölgesel Amatör Lig ve 1. Amatör lig Spor Kulüplerine nakdi yardım yapılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

2 - İlçemiz Gümüşyaka Mahallesi, Zenan Sokakta bulunan park alanına “Millet Parkı” isminin verilmesi ile ilgili İsim ve Tespit Komisyonu raporunun görüşülmesi.

3 - Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere araç kiralama ihalesinin yıllara yaygın olarak yapılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

4 - Silivri Belediyesi, Silivri Kaymakamlığı ve İstanbul Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı iş birliğinde Silivri İlçesinde asfalt yol yapımı ve yol düzenlemelerine ilişkin ortak hizmet protokolü yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

5 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Gümüşyaka Mahallesi, 6328 ada 1 parselin intifa (kullanım) hakkı tesisinin TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına yapılması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

6 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 5811 parselde bulunan 2 katlı yapı ve bahçesinin idari bina olarak kullanılmak üzere Avrupa Milli Emlak Dairesi Başkanlığı adına tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

7 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Büyükkılıçlı Mahallesi, 4525 ada 579 parselde 99,00 m2 yüzölçümlü alanın Gönüllü İtfaiye İstasyonu olarak kullanılmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Avrupa Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü adına tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

8 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 1030 ada, 2 parseldeki hissemizin Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisine yönelik muvafakat verilmesi ve tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

9 - Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Teşkilat, Görev ve Çalışma Esasları Yönetmeliği ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

10 - Silivri Belediye Başkanlığı ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında örgün eğitim programlarına destek mahiyetinde ücretsiz kursların açılması ile ilgili hazırlanan işbirliği protokolü için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

11 - Silivri İlçesi, Mimarsinan Mahallesi, 5295 ada 1 parselin güneyinde kalan alanın yoldan ihdas edilerek Silivri Belediyesi adına tescil edilmesi ve ilgilisi adına satışının yapılması ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

12 - Silivri İlçesi, Semizkumlar Mahallesi, 8543 ada 3 parselin kuzey ve güneyinde kalan alanın yoldan ihdas edilerek, Silivri Belediyesi adına tescil edilmesi ve ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

13 - Silivri İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 5917 ada 1 ve 2 parsellerin kuzeyinde ve doğusunda kalan alanların yoldan ihdas edilerek, Silivri Belediyesi adına tescil edilmesi ve ilgilisi adına satışının yapılması ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

14 - Mülkiyeti İBB’ye ait Silivri, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, eski 38 ada 4 parsel yeni 5425 ada 3 parsel, eski 38 ada 28 parsel, yeni 5425 ada 2 parsel, Piri Mehmet Paşa Mahallesi eski 45 ada 7 parsel yeni 5407 ada 4 parsel, eski 45 ada 12 parsel yeni 5407 ada 3 parsel sayılı taşınmazlar ile mülkiyeti Silivri Belediyesine ait Alibey Mahallesi 1670 ada 3 parselin trampası ile ilgili Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

15 - Belediyemiz ihtiyaçlarında kullanılmak üzere borçlanma ve borçlanma konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

16 - Belediyemizce üretimi yapılan tarım ürünlerinin, çiftçiye ve ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz dağıtılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Hukuk ve Tarım Hayvancılık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

17 - Belediyemizce üretilen arpa tohumlarından Kırıkkale Delice Halitli Köyüne ve Tokat Yeşilyurt Belediyesine hibe olarak verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

8 - Silivri Yeni Mahalle 1632 ada 1 parseldeki mülkiyeti belediyemize ait olan kısmın Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığına tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

 
cfenbvfknwtw25r8eozc4vj0.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.