Eyüp'teki 40 okula “Beyaz Bayrak”

Eyüp'teki 40 okula “Beyaz Bayrak”

Sağlık Bakanlığı, Eyüp Belediyesi tarafından temizlikleri yapılan 40 devlet okuluna Beyaz Bayrak sertifikası verdi.

Eyüp’te bulunan 75 okuldan 40’ına Sağlık Bakanlığı tarafından Beyaz Bayrak sertifikası verildi. Eyüp’teki okulların temizliği, Eyüp Belediyesi ile Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014 yılında yapılan protokol gereği belediye ekipleri tarafından yapılmaya başlandı. Her okula 2 temizlik personeli ayıran Eyüp Belediyesi, okullardaki hijyen koşullarını kısa sürede çok iyi bir seviyeye getirdi.

128 personel temizliyor
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların günlük temizlik işleri için belediye, tam zamanlı olarak 128 adet sabit temizlik personeli görevlendirdi. Ayrıca her okulun ayda bir defa ayrıntılı temizliğinin yapılması için 10 kişilik Gezici Temizlik Ekibi, 2 adet şoför ve1 adet şef görevli bulunuyor. Buna ek olarak ekiplerin kontrol hizmetinde kullanılmak üzere 1 binek otove aylık düzenli temizlik malzemesi dağıtımı ile gezici temizlik ekibinin taşınması için 1 adet minibüs tahsis edilmiş durumda.
Sağlık Bakanlığı’nın düzenli aralıklarla yaptığı kontrollerde, Eyüp’te bulunan 70 okuldan 40’ı “Beyaz Bayrak” sertifikası aldı.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.